Військовий стан та мобілізацію в Україні продовжено до 18 серпня. Виїзд за кордон чоловіків призовного віку, як і раніше, заборонений. Проте є винятки. Стосуються вони тих громадян, які їдуть на лікування.
Фахівці "Юридичного порадника для ВПО" розповіли, хто і як може виїхати на лікування за кордон.
Відповідно до Наказу №574 від 05.04.2022 р., яким затверджено критерії направлення українців для лікування за кордон на період дії військового стану та визначення закладів охорони здоров'я, право на отримання медичної допомоги за кордоном мають:
- пацієнти із травмами, отриманими внаслідок збройної агресії РФ;
- діти із рідкісними (орфанними) захворюваннями;
- діти з онкологічними захворюваннями;
- дорослі пацієнти з онкологічними захворюваннями, які потребують надання третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги (тобто допомоги із застосуванням високотехнологічного обладнання та/або високоспеціалізованих медичних процедур високої складності);
- пацієнти, які потребують надання комбустіологічної допомоги (допомоги від травм, що виникли внаслідок опіків).
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Щоб виїхати за кордон на лікування, необхідно звернутися до обласного департаменту охорони здоров'я, або подати заявку на лікування через сайт МОЗ особисто.
На підставі заявки приймається рішення про внесення такого пацієнта до евакуаційного листа. Після цього МОЗ надсилає запит до країн-членів Європейського Союзу та країн-членів Європейської Економічної зони щодо необхідності медичної евакуації.
Після отримання підтвердження пацієнт (його рідні) повинні перевірити термін придатності закордонного паспорта, а також зібрати усі виписки з історії хвороби.
МОЗ зазначає, що пацієнта можуть супроводжувати родичі або близькі, якщо існує потреба у сторонній допомозі та підтримці через тяжкий стан або необхідність подальшого післяопераційного догляду. Міністерство визначає час та пункт перетину кордону, погоджує перетин кордону з прикордонною службою. За підтримки обласної військово-адміністрації здійснюється евакуація пацієнтів до певних клінік-хаби чи аеропортів у Польщі, Румунії, Словаччині.
Повернення в Україну здійснюється через посольства або консульства країни перебування пацієнта. Медична евакуація для українських пацієнтів є абсолютно безкоштовною.
Раніше повідомлялося, що в уряді змінили умови надання відстрочок та звільнень українцям від призову.