Як отримати пенсійний стаж, не працюючи: в ПФУ дали роз'яснення

Автор: Лобанова Єлизавета

Вимоги щодо стажу щорічно будуть підвищуватися, а це значить, що багатьох українців цікавить питання, як компенсувати нестачу років, необхідних для виходу на пенсію. У Пенсійному фонді розповіли, як заробити необхідний стаж тим, хто працював усе життя неофіційно, або кому не вистачає певної кількості років, щоб вийти на пенсію.

Як отримати пенсійний стаж, не працюючи: в ПФУ дали роз'яснення - today.ua

Важливо пам'ятати, що формула розрахунку пенсій встановлює пряму залежність розміру пенсій від страхового стажу та розміру зарплати, з якої сплачувалися страхові внески. Якщо страховий стаж маленький, або повністю відсутній, українці можуть його заробити, прийнявши добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування.

Щоб Пенсійний фонд зарахував страховий стаж, відповідно до Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", громадянам необхідно звернутися до податкових органів за місцем свого проживання і подати відповідні документи (заяву за встановленою формою, копії довідки про присвоєння ідентифікаційного номера; трудової книжки (при наявності); документа, що посвідчує особу). Протягом 30 днів з органом Державної податкової служби заключається Договір про добровільну участь у програмі страхування з обов'язковою сплатою єдиного внеску в сумі, що в розрахунку на місяць має бути не менше мінімального страхового внеску. Мінімальний страховий внесок з 1 січня 2020 становить 1 039,06 грн. Максимальний щомісячний внесок не повинен перевищувати 15 585,90 грн на місяць.

У Пенсійному фонді розраховується період, якого не вистачає майбутньому пенсіонерові для отримання виплат, і тоді можна підрахувати суму, яку потрібно заплатити, щоб в майбутньому отримувати пенсію.

Популярні зараз

Українцям обмежили відпустки у воєнний період

“Скасування плати“ за доставку газу для пенсіонерів: у ГазПравді зробили важливу заяву

Україна отримає одну з найкращих у світі систем ППО

Стало відомо, що буде з цінами на бензин та дизельне паливо найближчим часом

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Вимоги щодо стажу для українських громадян щорічно будуть підвищуватися як для чоловіків, так і для жінок. У 2021 році це буде 28 офіційно відпрацьованих років, а у 2022-му - вже 29 років. Таким чином, до 2028 року мінімальний стаж збільшиться до 35 офіційно відпрацьованих років. Якщо вам зараз 40 років, у вас вже має бути мінімум 15 років стажу, щоб вийти на пенсію в 60 років.

Раніше повідомлялося, що пенсійний вік для жінок в Україні підвищиться на півроку - з 59,5 до 60 років.