Як вплине підвищення комунальних тарифів в Україні на одержувачів субсидії: у Мінсоцполітики зробили заяву

Одержувачі субсидій в Україні не відчують на собі підвищення тарифів, оскільки це компенсується збільшенням розміру самої субсидії. Таку заяву зробили в Міністерстві соціальної політики, зазначивши, що в 2021 році субсидію отримають всі ті, хто має право на виплати.

Як вплине підвищення комунальних тарифів в Україні на одержувачів субсидії: у Мінсоцполітики зробили заяву - today.ua

Зазначається, що всі домогосподарства, які раніше не користувалися субсидіями, але які зараз не мають можливості оплачувати ЖКП, можуть звернутися за її оформленням. Зробити це можна дистанційно через вебсайт, або відправивши заяву і декларацію поштою до органу соціального захисту населення.

У Міністерстві додали, що майже 1,8 млн сімей на сьогоднішній день користується пільгами при оплаті комуналки і мають знижку від 25% до 100% в залежності від категорії пільговика.

На сьогодні середній розмір субсидій становить 1600 гривень. У наступному році він може дещо збільшитися - через те, що виростуть тарифи на комунальні послуги.

Незважаючи на зростання субсидій, в бюджеті майбутнього року на субсидії закладено всього 36,3 мільярда гривень. Це на 2,7 мільярда менше, ніж було в минулому році. Таким чином, гроші, передбачені на субсидії, можуть закінчитися раніше, ніж закінчиться 2021 рік. Тоді доведеться або урізати одержувачів, або шукати додаткове фінансування.

Нагадаємо, українці, які не платять податків і єдиний соціальний внесок, не можуть розраховувати на допомогу від держави.

ДЖЕРЕЛОrbc.ua