Як зміниться курс долара в Україні після локдауна: в офісі Зеленського зробили заяву

Курс долара в Україні після введення локдауна почав стрімко падати. Однак, 15 січня НБУ встановив офіційний курс на рівні 28,06 гривень за долар, що на 9 копійок вище, ніж в попередній банківський день. В Офісі президента Зеленського заявили, що у них є підстави для зміцнення гривні, тому сильного стрибка американської валюти найближчим часом спостерігатися не буде.

Як зміниться курс долара в Україні після локдауна: в офісі Зеленського зробили заяву - today.ua

За словами радника президента з питань економіки Олега Устенко, жорсткий карантин, який діє в Україні до 24 січня, не вплине істотно на курс національної валюти по відношенню до долара.

Прогнозується, що в 2021 році, незважаючи на коронавірус, курс гривні залишатиметься в діапазоні 27-29,5 грн/долар. Локдаун торкнувся в першу чергу сфери послуг, в той час як банки, аграрні компанії та інші підприємства продовжують працювати у звичному режимі.

Як зміниться курс долара в Україні після локдауна: в офісі Зеленського зробили заяву

У Зеленського назвали два фактори, які впливають на курс валют:

  1. Стан зовнішніх ринків. Україна активно продає за кордон метали і с/г продукцію, відповідно, експортери отримують більше валюти.
  2. Приплив валюти в країну. Він постійно збільшується завдяки кредитам, які надходять в країну.

За словами віце-президента з питань економічної політики в Українській спілці промисловців і підприємців Віктора Скаршевського, фундаментальних причин для різкої девальвації або зміцнення обмінного курсу в 2021 році немає. Як і в 2020 році, в Україні будуть спостерігатися валютні гойдалки.

Нагадаємо, на фоні зростання курсу віртуальної валюти біткоїна в США попередили про ненадійність криптовалюти.

ДЖЕРЕЛОubr.ua