В Україні виник гострий дефіцит робочих місць для низки фахівців. У Державному центрі зайнятості повідомили, хто зазнає найбільших труднощів із працевлаштуванням.
Деякі працівники не користуються попитом серед роботодавців. Причому це не залежить від кваліфікації – багато українців з вищою освітою не можуть знайти роботу. Станом на початок серпня поточного року, найскладніше знайти роботу було представникам восьми професій:
- помічник вихователя: 136 вакансій і 643 безробітних;
- юрист: 91 вакансія і 206 безробітних;
- економіст: 146 вакансій і 555 безробітних;
- діловод: 45 вакансій і 420 безробітних;
- спеціаліст державної служби: 301 вакансія і 1073 безробітних;
- листоноша: 218 вакансій і 3988 безробітних;
- укладальник-пакувальник: 277 вакансій і 1105 безробітних;
- прибиральник службових приміщень: 658 вакансій і 2826 безробітних.
Зазначено, що за багатьма професіями спостерігається протилежна ситуація – дефіцит кадрів. У базі служби зайнятості кількість вакансій суттєво перевищує чисельність офіційно зареєстрованих безробітних. Серед них лікарі загальної практики, терапевти, слюсарі, електромонтери та токарі.
Суттєвих змін зазнала структура зареєстрованих безробітних за статтю. Так, до початку повномасштабної війни серед безробітних було 56% жінок, то зараз їхня частка зросла до 71%. Виникають труднощі з укомплектуванням вакансій за професіями, які є традиційно користувалися попитом серед чоловіків.
Популярні зараз
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу
Українські АЗС збільшили ціни на автогаз
Аналітики повідомили, як зміняться ціни на продукти харчування в Україні
За даними на 1 серпня, у Державній службі зайнятості було зареєстровано 112 тисяч безробітних, а вакансій - майже 60 тисяч. В країні у середньому на одне вільне робоче місце претендує дві особи. В аналогічний період минулого року йшлося по 12 осіб, а на початку 2023-го ця кількість зменшилася до 9.
Які спеціальності найбільш затребувані в Україні
Серед загальної кількості вакансій найбільш затребувані кваліфіковані робітники з інструментом (електрогазозварник, слюсар, електромонтер, пекар, швачка) - 22%. Також потрібні робітники з експлуатації та обслуговування устаткування та машин (тракторист, водій, токар, дорожній робітник, оператор заправних станцій, машиніст екскаватора, оператор верстатів, фрезерувальник, кранівник) - 16%.
Багато шансів працевлаштуватися мають працівники сфери торгівлі та послуг (продавець, охоронник, кухар, офіціант, бармен, соціальний робітник перукар, поліцейський, молодша медична сестра) – їм відведені 15% від загальної кількості пропозицій роботи.
Раніше повідомлялося, що в Україні під час війни з'явилося багато високооплачуваних вакансій.