У Нацбанку останнім часом дедалі частіше натякають на скасування фіксованого курсу долара. А зараз з'явилася інформація, що фіксований курс долара може бути скасовано вже у вересні. Таким чином, гривня доживає останні спокійні дні. Адже, якщо навіть усе складатиметься на її користь, то метання валютного ринку принесе чимало занепокоєння власникам гривневих заощаджень.
Про те, що скасування фіксованого курсу долара близьке, як ніколи, натякнув начальник департаменту казначейства Глобус Банку Тарас Лісовий.
Крім того, експерт каже, що разом зі скасуванням фіксованого курсу долара, НБУ може трохи знизити облікову ставку. Вона, як відомо, вже стала нижчою на 3%. Проте Нацбанк планує зменшити її до кінця року до 18%. Тому не виключено, що у вересні буде зроблено черговий крок на шляху зниження облікової ставки. Ймовірно, її зменшать ще на 1-2%, тобто до 20-21%.
Зниження облікової ставки дасть привід банкам для перегляду ставок за іпотечними кредитами. До кінця року вони можуть відчутно знизитися – на 3,5-5%. Крім того, це дасть можливість банкам знизити відсотки за депозитами у гривні строком до 1 року. На скільки буде знижено депозитні ставки, невідомо. Проте банкір упевнений, що завдяки низькій інфляції прибутковість гривневих депозитів все одно становитиме до 5% річних.
Популярні зараз
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
"На тлі низької інфляції, яка до кінця року не перевищить 10,8%, "чистий" прибуток (з урахуванням інфляції) буде достатньо на високому рівні - до 5% річних", - розповів Лісовий.
Нагадаємо, українцям назвали актив, у якому зараз найнадійніше зберігати заощадження.