Запроваджується система пенсійних балів: українцям підвищать виплати за новими правилами

В Україні у 2024 році індексацію пенсій проведуть за новими правилами. Запроваджується система балів, які враховуватимуться при підвищенні виплат.

Запроваджується система пенсійних балів: українцям підвищать виплати за новими правилами - today.ua

Про зміни повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. Він вважає, що нововведення дозволить прибрати диспропорцію та зрівняти пенсії нових пенсіонерів із виплатами тих, хто вийшов на заслужений відпочинок багато років тому.

Очікується, що після трансформації середня пенсія українців зросте до 6000 грн.

"Запроваджується система балів, коли пенсія стає справедливою", – зазначив глава уряду.

Справа в тому, що зараз громадяни, які давно на пенсії, отримують від держави менші виплати, ніж ті, хто став пенсіонером нещодавно. У формулу розрахунку суми пенсії закладено показники середньої заробітної плати, яка у різні періоди значно відрізняється.

Наприклад, у випадку, коли дві особи однакову кількість років відпрацювали на одній посаді, але вийшли на пенсію у різні роки, вони отримають різні виплати. Той, хто став пенсіонером у 2001 році, отримає від держави лише 3,6-3,7 тис. грн, а той, хто після 2022 року – вже 5,5-6 тис. грн.

Шмигаль назвав різницю у виплатах величезною, і таку несправедливість треба усунути.

"Вводимо бали, і у людей – насамперед вчителів, лікарів, у кого були стабільні середні заробітні плати, – у них зарплати зрівняються, і у людей, які раніше виходили на пенсію, пенсії підтягнуться до сучасного рівня", – наголосив прем'єр-міністр.

За словами голови Кабміну, такий підхід у розрахунку пенсій діятиме й у майбутньому. Розмір пенсій за одних і тих самих умов стане однаковим для всіх.

Запроваджується система пенсійних балів: українцям підвищать виплати за новими правилами

Жінки в Україні отримують нижчі пенсії, ніж чоловіки

Розмір середньої пенсії українських жінок - 3926 грн. За даними ООН, їх виплати в середньому на 30% нижчі, ніж у чоловіків. При цьому жінки становлять дві третини пенсіонерів в Україні. Причина в тому, що українки у працездатному віці зазвичай зайняті в менш оплачуваних галузях, ніж чоловіки.

Нагадаємо, що мінімальна пенсія в Україні складає 2093 грн. У мирний час індексація виплат проводилася двічі на рік – 1 липня та 1 грудня.

Раніше президент України Володимир Зеленський зробив заяву про бюджет на 2024 рік: стало відомо, як зміняться пенсії громадян.