Today.ua

Деякі українці мають бути готові до скорочення пенсії наполовину: роз'яснення від Мін'юсту

Деяким українцям можуть відчутно скоротити пенсію. На це є певні причини. Скорочення пенсії може становити до 50%. Тобто пенсіонер зможе отримувати лише половину своєї місячної виплати. Йдеться про боржників, які мають непогашені борги, і стосовно яких є виконавче провадження щодо стягнення цих боргів.

В яких випадках стягненню підлягає частина пенсії, і скільки грошей можуть забрати зі щомісячної виплати, дали роз'яснення в Мін'юсті.

В яких випадках стягнення боргу здійснюється з доходів боржника?

Перш за все треба відзначити, що стягненню підлягають будь-які доходи боржника: пенсії, зарплати, стипендії та інші.

Частину щомісячних виплат стягують у тому випаду, якщо у боржника немає коштів на рахунках, або якщо він не має майна, яке могло би піти на виплату боргу. У цьому випадку виконавче провадження може бути застосовано до щомісячних виплат.

Скорочення пенсії, так само як і зарплати та інших доходів, не може встановлюватись довільно. Воно має чітко визначені законом відсотки, які й вираховуються зі щомісячних виплат. Зазвичай більше ніж наполовину щомісячну виплату не можуть скоротити. Причому це стосується і тих випадків, коли стягнення здійснюється на основі кількох проваджень. Все одно, більше ніж половину пенсії (зарплати) у людини забрати не мають права.

“Загальний розмір усіх відрахувань під час кожної виплати заробітної плати та інших доходів боржника не може перевищувати 50 % заробітної плати, що має бути виплачена працівнику, у тому числі у разі відрахування за кількома виконавчими документами”, – повідомили в Мін’юсті.

Зокрема, пенсію скоротять наполовину у таких випадках:

У решті випадків мають право стягувати щомісячно з пенсії не більше 20%. Аналогічно відбуваються і стягнення із зарплати.

Однак прес-служба Мін'юсту зазначає, що в окремих випадках стягнення з виплати може становити до 70%.

"Це обмеження (у 50%) не поширюється на відрахування із заробітної плати у разі відбування боржником покарання у виді виправних робіт і стягнення аліментів на неповнолітніх дітей. У таких випадках розмір відрахувань із заробітної плати не може перевищувати 70%”, – йдеться у роз’ясненні.

Нагадаємо, незважаючи на війну, у злісних боржників можуть вилучити автомобіль або навіть квартиру.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ