Деяким українцям скасували доплату до пенсії: кому грошей чекати не варто

Автор: Марченко Любов

Деяким літнім українцям, окрім їхньої основної пенсії, щомісяця виплачувалася ще й чимала доплата до пенсії. Тепер цієї доплати не дають через брак грошей у бюджеті. А надалі її мають намір скасувати на рівні закону.

Деяким українцям скасували доплату до пенсії: кому грошей чекати не варто - today.ua

Про це повідомляє 24tv.ua з посиланням на інформацію від Пенсійного фонду.

Йдеться про доплату до пенсії, яку давали мешканцям територій, що зазнали радіоактивного забруднення. Раніше держава виплачувала їм гроші як жителям забруднених територій. Причому сума виплат була чималою: від однієї до трьох мінімальних зарплат.

Однак ці доплати було припинено ще за президентства Петра Порошенка. Щоправда, згодом у 2018 році КСУ ухвалив рішення щодо поновлення цих виплат, але ПФУ так і не виконав рішення суду. А зараз із цих виплат утворилася величезна заборгованість, яку вже неможливо повернути: ні в Пенсійному фонді, ні в бюджеті немає таких грошей.

Популярні зараз

ПриватБанк видає долари, які потім складно обміняти

Стало відомо, скільки в Україні коштує найдешевша нова Skoda Octavia

Подвоять штрафи за неявку до ТЦК: з'явились деталі покарання ухилянтів

У Зеленського зробили заяву про усунення перешкоди у передачі F-16 Україні

Деяким українцям скасували доплату до пенсії: кому грошей чекати не варто

Крім того, у Мінсоцполітики заявили, що взагалі мають намір ініціювати скасування цієї доплати до пенсії. Влада вважає, що її сплачують необґрунтовано. При цьому йдеться саме про доплату жителям забрудненої зони, а не ліквідаторам аварії на ЧАЕС і тим, хто постраждав від цієї аварії. Цим категоріям, як і раніше, виплачують усе, що їм належить.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

А щодо жителів забрудненої території, то багато хто з них взагалі переїхав туди лише на пенсії. Тому їх навряд чи можна віднести до постраждалих від аварії на ЧАЕС, вважають у Мінсоцполітики. Ймовірно, цій категорії населення доплати скасують. Щоправда, як вчинять із заборгованістю, що утворилася, поки невідомо. Адже закон про припинення виплат, навіть якщо його й ухвалять, не матиме зворотної сили.

Нагадаємо, з 1 липня в Україні стартує нова індексація пенсій – вже третя і поки що остання цього року.