Київ забере у громад майже 100 мільярдів гривень: на що підуть гроші з місцевих бюджетів

Автор: Марченко Любов

Наступного року гряде великий перерозподіл бюджетних коштів. Уряд забере гроші з місцевих бюджетів до державної казни. Загалом мають намір вилучити у громад майже 100 мільярдів гривень.

Київ забере у громад майже 100 мільярдів гривень: на що підуть гроші з місцевих бюджетів - today.ua

Ці гроші підуть на фінансування оборонного сектору, повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Загалом уряд планує залучити з місцевих бюджетів 96 мільярдів гривень. Частина цих грошей піде на Армію дронів, а решта – на фінансування виробництва вітчизняних військової техніки та вітчизняних боєприпасів. Як раніше анонсували у владі, українська промисловість переходить на військові рейки. Все, що Україна може виробляти у себе, вона мусить виробляти у себе. Тобто, наступного року розвиток власного ВПК стане одним із пріоритетів бюджету.

"Це вперше ми масово починаємо стимулювати виробництво українського ВПК. Розширення, зростання - це важливі програми, це все закладається до цього бюджету. Ми залишаємо бюджети громад не скривдженими. Залишки у сумі станом сьогодні 216 млрд гривень на рахунках їхніх бюджетів залишаться у їхньому розпорядженні", – сказав прем'єр-міністр.

Популярні зараз

Українцям назвали тариф на електроенергію з 1 грудня: як зменшити комунальний платіж

Київстар використали у роботі російського “Шахеда“ для контролю українських абонентів

Рецепт дерунів, які не розваляться під час смаження: потрібно додати секретний інгредієнт

Робота для українських біженців у Франції: які вакансії та зарплати пропонують без знання мови

Уряд планує з наступного року перерозподілити податок з доходу фізичних осіб, який раніше залишався у місцевих бюджетах, до державного бюджету. Це дасть змогу підвищити фінансування оборонної галузі та має дати поштовх для розвитку українського ВПК.

Київ забере у громад майже 100 мільярдів гривень: на що підуть гроші з місцевих бюджетів

З початком повномасштабної війни місцеві бюджети стали багатшими за рахунок податків із високих зарплат військових, які осідають на місцях. Через це у багатьох містах, не знаючи куди подіти несподівані гроші, почали міняти двері в будинках, які ще мають цілком нормальний стан, та перестилати бруківку, яка могла би ще служити не один десяток літ.

А тим часом, для фінансування ВПК грошей хронічно не вистачає. Тим більше, що і з допомогою партнерів на наступний рік наразі ясності немає. Принаймні, зараз невідомо, від кого і скільки грошей нам чекати. І хоча фінансування оборони країни Україна начебто здійснює за свої гроші, та все ж, якщо партнери скоротять нам допомогу, то в країні настане велика скрута. Причому не лише в цивільному секторі, але й у війську. Отже, пожвавити власний ВПК і постаратись якомога більше виробляти власної зброї - для нас чи не єдиний вихід.

Через це Шмигаль заявив, що під час війни більше ніякої заміни бруківки та інших розкошів не буде. Усі бюджети – і державний, і місцеві, працюватимуть лише на фінансування першочергових потреб.

"Ми повинні виробляти для себе техніку та боєприпаси. На рівні громад, на жаль, цього зробити неможливо. Громади накопичують щомісяця десятки мільярдів гривень, які не використовуються. Дозволити собі заморожувати на рахунках громад гроші, просто накопичувати на час завершення війни – це злочин”, – підсумував прем'єр.

Підпишіться на Today.ua, аби бути в курсі останніх новин:

При цьому він зауважив, що навіть із врахуванням вилучених 96 мільярдів бюджети місцевих громад не будуть меншими, ніж у довоєнному 2021 році. Отже, на першочергові витрати має вистачити.

Нагадаємо, у проекті бюджету-2024 також закладено кошти на підвищення мінімальної зарплати, а також на збільшення соціальних видатків.