Після підвищення тарифів на електроенергію українці почали активно встановлювати двозонні лічильники, тарифи за якими для побутових споживачів майже вдвічі нижчі. Такі прилади дозволяють платити за світло не по 2,64 грн, а по 1,32 грн за кіловат.
В Україні діє розділений тариф на електроенергію – у денний та нічний час. Звичайна денна ставка з 7:00 ранку та до 23:00 вечора складає 2,64 грн/кВт-год. Нічний тариф діє з 23:00 до 7:00 і коштує вдвічі менше – 1,32 грн за кіловат-годину. Таким чином українці можуть економити електрику в пікові години навантажень (8:00-11:00 вранці та 17:00-23:00 увечері), якщо перенесуть використання побутової техніки на ніч.
Для цього потрібно або вручну запускати вночі найенергоємніші прилади в роботу, або обзавестися "розумною" технікою, в якій є налаштування таймеру по часу (пральна машина, бойлер). Такі вкладення окуплять себе дуже скоро, адже ви відчуєте економію в оплаті рахунків за електроенергію вже через кілька місяців.
Як встановити двозонний лічильник та перейти на нічний тариф
Встановленням двозонних лічильників займаються облгази. Споживачам потрібно подати заяву до обленерго на встановлення нового лічильника. Потім потрібно самостійно купити прилад і чекати на прихід майстра, який вам безкоштовно його встановить.
Вартість нічного лічильника на сайті Yasno коливається від 3100 до 5500 грн. Деякі постачальники мають прилади і дешевші.
Деякі постачальники йдуть на зустріч своїм клієнтам і компенсують їм витрати за купівлю лічильника. Цю інформацію необхідно уточнювати у свого постачальника. Так чи інакше, тип та технічні параметри приладу обов'язково потрібно узгоджувати з постачальником, адже ви самі не знатимете, який саме прилад вам потрібен. Після придбання користувачем лічильника він автоматично переходить у власність обленерго.
Раніше повідомлялося, що у червні в Україні відновили повірку лічильників на комуналку.