Повірка лічильників в Україні: за яких умов облгаз може забрати прилад

Автор: Лобанова Єлизавета

В Україні відновили перевірку лічильників на комуналку. Відповідальність за це лежить на облгазах та власниках приладів. За законом, тільки співробітники облгазу можуть демонтувати лічильники для проведення повірки. При цьому не важливо, чи належить прилад споживачеві чи постачальнику.

Повірка лічильників в Україні: за яких умов облгаз може забрати прилад - today.ua

Звертатися за перевіркою лічильника громадяни можуть лише до тих підприємств, які є у спеціальному переліку, опублікованому Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

Повірка не гарантує, що лічильник обов'язково демонтують. Фахівці облгазу можуть провести перевірку без демонтажу – на місці фактичної експлуатації. Право обирати місце проведення повірки лічильника побутового споживача (незалежно від його права власності) законодавчо закріплено виключно за облгазом.

Повірка лічильників в Україні: за яких умов облгаз може забрати прилад

Популярні зараз

ПриватБанк видає долари, які потім складно обміняти

Подвоять штрафи за неявку до ТЦК: з'явились деталі покарання ухилянтів

Стало відомо, скільки в Україні коштує найдешевша нова Skoda Octavia

У Зеленського зробили заяву про усунення перешкоди у передачі F-16 Україні

Перешкоджання проведенню періодичної перевірки лічильників із боку споживача є порушенням закону. У такому разі облгаз складає акт про порушення, а порушник сплачує штраф. Прилади обліку захищені законом і за неправомірне втручання у їхню роботу можна отримати штраф до 300 000 грн.

У разі демонтажу лічильника проводиться його перевірка та за необхідності – ремонт. Якщо прилад проходить перевірку, його встановлюють на місце протягом двох місяців із дня зняття. Якщо лічильник визнано непридатним, то облгаз має безкоштовно встановити новий розрахунковий лічильник газу.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, споживачі зобов'язані віддати лічильники на перевірку після закінчення опалювального сезону протягом трьох місяців, тобто фактично до 1 липня.

Раніше повідомлялося, яку схему вигадали шахраї для обману українців під час повірки лічильників.