В Україні виник дисбаланс у робочій силі, бо багато чоловіків було мобілізовано до ЗСУ. Жінки масово освоюють "чоловічі" професії та займають місця на ринку праці.
Голова Рівненської ОВА Віталій Коваль заявив, що держава має сприяти швидкій перекваліфікації жінок. Справа в тому, що працівників на "чоловічі" спеціальності не вистачає. Він навів у приклад підприємство, яке займається деревообробкою для меблевої галузі. Операторами електрокарів завжди були чоловіки, а зараз цю посаду обіймають жінки.
"Багато інших жінок не думали про деякі професії на підприємстві, як про можливі для них", - зазначив чиновник.
За словами Коваля, ситуацію не можна вирівняти без перекваліфікації людей. Персоналу на традиційно "чоловічих" напрямках критично не вистачає.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Також спостерігається дефіцит робітників, наприклад швачок. На Рівненщині половина ВПО (внутрішньо переміщених осіб) з-поміж жінок вперше сіла за швейні машини. Переселенки раді можливості працевлаштуватися та заробляти.
"Профтехосвіта формується через регіональне замовлення. Дуже важливо зараз на державному рівні збільшити квоту за держзамовленням саме на робітничі професії. Сьогодні нам потрібні золоті руки. Часто повторюю цю фразу: тільки зайняті руки не опустяться. Нам потрібно зробити руки "золотими", і щоб вони не опускалися", - пояснив голова Рівненської обласної військової адміністрації.
Коваль позитивно оцінив допомогу держави у сприянні відкриттю власної справи, зокрема мікрогрант "Власна справа". Його переможці могли отримати до 250 тис. грн на відкриття свого бізнесу. Минулого року це допомогло збільшити кількість підприємців на 3,5%.
Раніше повідомлялося, що в Україні виник гострий дефіцит працівників: названі найзатребуваніші професії.