ПриватБанк почав блокувати рахунки клієнтів ще по одній причині: як отримати доступ до своїх грошей

ПриватБанк блокує рахунки клієнтів із різних причин. Нещодавно стало відомо, що фінустанова обмежує доступ до рахунків фізичних, юридичних осіб та ФОП, які працюють на тимчасово окупованій території України. У банку розповіли, що потрібно зробити таким клієнтам, щоби повернути свої гроші.

ПриватБанк почав блокувати рахунки клієнтів ще по одній причині: як отримати доступ до своїх грошей - today.ua

Підприємець Євген Васильєв, рахунки якого було заблоковано з цієї причини, залишив свій негативний відгук на сайті Мінфіну. Чоловік розповів, що втік від війни з країни у квітні 2022 року та отримав статус тимчасового захисту у Словаччині. Наразі він вирішив відновити бізнес, який працював у нього в Мелітополі, проте ПриватБанк заблокував перекази.

"Вклали грошей, реанімували бізнес, який був у Мелітополі, почали робити продажі. Потім щось не сподобалося, і вони вирішили заблокувати оплати від клієнтів на суму 102 тисячі гривень. Попросили паспорти клієнтів. Яка розумна людина там сидить — я не розумію. Десь тиждень, вбиваючи свою репутацію, ми зібрали необхідні паспорти та відправили до "Привату", — пише клієнт.

ПриватБанк почав блокувати рахунки клієнтів ще по одній причині: як отримати доступ до своїх грошей

У банку зазначили, що згідно зі статтею 13 Закону "Про забезпечення прав та свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України", вести бізнес на тимчасово окупованій території дозволено при зміні місця податкової реєстрації, і податки потрібно сплачувати до українського бюджету.

Чоловіку заблокували рахунки на 180 днів та висунули підозру, що він співпрацює з окупантами.

Згідно із законом, українські банки не можуть допомагати людям запровадити бізнес та сплачувати податки на тимчасово окупованій території.

"У разі перереєстрації підприємства на підконтрольній території рішення про обмеження буде переглянуто", - відповіли у ПриватБанку клієнту.

ПриватБанк почав блокувати рахунки клієнтів ще по одній причині: як отримати доступ до своїх грошей

Раніше повідомлялося, що ПриватБанк випустив нові пластикові картки.