Робимо запаси на зиму: в Україні обвалилися ціни на моркву та цибулю

Автор: Леся Ловіцька

В Україні впали ціни на овочі. Максимально подешевшали морква та цибуля. Тим, хто має місце для зберігання, якраз можна зробити запаси на зиму.

Робимо запаси на зиму: в Україні обвалилися ціни на моркву та цибулю - today.ua

Вітчизняні аграрії змушені продавати моркву за рекордно низькими цінами. Причина – у "катастрофічно низькому попиті". Про це заявили аналітики проекту EastFruit. Наголошено, що зараз реалізація продукції проводиться лише за договорами, укладеними раніше.

Інші обсяги цієї продукції вдається збувати з великими труднощами. Тому вартість овочів продовжує знижуватися. Оптовики пропонують моркву по 5-8 грн/кг. Це у середньому на 18% дешевше, ніж минулого тижня.

Нинішнього року багато господарств вирішили збільшити площі під коренеплодами. Погодні умови були сприятливими для виробництва. На ринку продовжує збільшуватися пропозиція моркви, що негативно впливає на цінову політику.

Популярні зараз

Українцям назвали тариф на електроенергію з 1 грудня: як зменшити комунальний платіж

Київстар використали у роботі російського “Шахеда“ для контролю українських абонентів

Рецепт дерунів, які не розваляться під час смаження: потрібно додати секретний інгредієнт

Робота для українських біженців у Франції: які вакансії та зарплати пропонують без знання мови

На даний момент овоч в Україні продають у середньому на 64% дешевше порівняно з аналогічним періодом минулого року. Аграрії поки що не чекають на покращення ситуації, тому що пропозиція в рази перевищує попит, а темпи реалізації недостатні.

Ціни на моркву у супермаркетах

Середня ціна моркви в українських супермаркетах – 9,73 грн/кг. У торгових мережах Ашан та Варус її можна купити дешевше – по 8,60 грн/кг та 8,70 грн/кг відповідно.

У серпні моркву продавали дорожче, у середньому – по 16,73 грн/кг.

Робимо запаси на зиму: в Україні обвалилися ціни на моркву та цибулю

Ціни на цибулю в супермаркетах

Ріпчаста цибуля також суттєво подешевшала в Україні. В останній місяць її пропонували по 22,51 грн/кг, а у вересні – вже по 12,25 грн/кг.

Підпишіться на Today.ua, аби бути в курсі останніх новин:

У супермаркетах мережі "Новус" цибулю продають по 10,59 грн/кг. На ринку вартість овочу ще нижча, тому багато хто робить закупівлі там.

Раніше повідомлялося, що в Україні впали ціни на капусту.