Локдаун в Україні призведе до зниження цін на товари

Експерти розповіли про те, як зміняться ціни на продукти харчування, одяг, текстиль, побутові товари і т.п., якщо влада України оголосить локдаун. На думку аналітиків, переживати українцям особливо нічого, оскільки ціни на багато категорій товарів будуть знижені.

Локдаун в Україні призведе до зниження цін на товари - today.ua

Глава РНБО, а також багато інших політиків і чиновники стверджують, що питання оголошення локдауна в Україні вже вирішене, в керівництві країни лише дискутують про те, коли доцільніше його ввести, в грудні або на початку січня 2021.

Локдаун, якщо він все-таки буде оголошений, так чи інакше, але торкнеться абсолютно кожного громадянина України, багато людей хвилюються, що з введенням строгих обмежень виростуть ціни на товари народного споживання, починаючи від продуктів харчування і закінчуючи одягом і побутовою технікою. Локдаун в Україні призведе до зниження цін на товари Однак, за словами експертів, українцям не варто даремно хвилюватися. Приклад суворого карантину навесні 2020 року показав, що продукти харчування не дорожчали. Крім того, аналітики ринку стверджують, що продукти дорожчають з двох причин - це може бути низький рівень врожаю або девальвація гривні до долара або євро. Ніякий локдаун не може істотно вплинути на цінники в продуктових магазинах.

Більш того, якщо буде оголошено локдаун, то ресторани, кафе та інші заклади громадського харчування припиняють роботу повністю або частково, готуючи їжу на виніс. У будь-якому випадку, це знижує попит на продукти харчування, тому незважаючи на скромні врожаї, їжа в магазинах не дорожчає.

А ось одяг в період, коли більшість українців працюють дистанційно, значно дешевшає. За словами експертів, це відбувається через зниження попиту на даний вид товарів.

Нагадаємо, раніше аналітики дали прогноз про те, як локдаун вплине на курс долара США в українських обмінниках?