Ціни на молочку виросли до свого максимуму і найближчим часом не впадуть. В Асоціації тваринників України розповіли, чому взагалі відбулося зростання цін і в який період 2021 року можна сподіватися на їх зниження.
З вересня 2020 року молочна продукція досягла свого піку за вартістю. Зростання цін сталося через подорожчання собівартості виробництва молока. Експерти Асоціації тваринників України відзначають, що головною причиною є неврожай культур, яким годують корів в холодну пору року.
За словами технолога по годівлі великої рогатої худоби Ольги Лози, основним критерієм для формування цін на молочну продукцію, є його собівартість, яка з початку осені минулого року серйозно виросла.
І на це є дві причини. Перша - неврожай силосних культур майже по всій країні. Друга - подорожчання зернових і протеїнових інгредієнтів для раціону корів.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Звичайно ж, виробнику невигідно поставляти товар за колишньою ціною, якщо собівартість молока виросла.
За словами експертів, ціна не зміниться протягом перших чотирьох місяців 2021 року - поки корів годуватимуть, заготовленим з осені кормом. Навесні ціни на молочку і зовсім можуть підскочити, коли буде відчуватися дефіцит зерна, сої та соняшнику.
Нагадаємо, в Україні стрімко дорожчає сало.