У Пенсійному фонді розповіли, як українцям отримати карантинні 8 тисяч гривень

У Пенсійному фонді України розповіли громадянам країни про те, як вони можуть отримати обіцяні президентом карантинні 8 тисяч гривень. Для початку потрібно встановити додаток або зайти на сайт «Дія».

У Пенсійному фонді розповіли, як українцям отримати карантинні 8 тисяч гривень - today.ua

На порталі або в додатку «Дія» необхідно до 21 грудня поточного року включно подати заявку, система перевірить, чи підпадаєте ви під критерії виплати компенсації через карантин. Про це розповіли в прес-службі Пенсійного фонду.

Для подачі заявки слід зареєструватися або авторизуватися на diia.gov.ua, підтвердивши дані за допомогою електронного підпису або BankID. Далі перейдіть в розділ «Послуги», виберіть вкладку «Одноразова матеріальна допомога ФОПам і найманим працівникам». Підтвердіть поточне місце роботи, введіть номер гривневого рахунку застрахованої особи в форматі IBAN. Завершіть оформлення заявки.

Після перевірки гроші надійдуть на вказаний рахунок. Якщо пізніше з'ясується, що була допущена помилка і 8 тисяч були нараховані неправомірно, то гроші доведеться повернути.

Згідно з постановою Верховної Ради України від 4 грудня 2020 року, деякі категорії громадян країни мають право на отримання одноразової допомоги в розмірі 8 000 гривен. Йдеться про найманих працівників, які в результаті введення карантинних заходів тимчасово були відсторонені від роботи. При цьому заробітна плата в період третього кварталу 2020 року не повинна перевищувати 30 тисяч гривень на місяць. У Пенсійному фонді розповіли, як українцям отримати карантинні 8 тисяч гривень Одноразову допомогу від держави можуть отримати ФОПи (фізичні особи - підприємці), що зареєстрували свою діяльність не пізніше, ніж за три місяці до дати 10 грудня 2020 року і виплатили ЄСВ не менш ніж за три місяці.

Не можуть отримати 8 тисяч особи, які одночасно є найманим працівником і зареєстровані як ФОП. Перевірка за всіма критеріями буде здійснюватися за допомогою інструментів порталу «Дія» в автоматичному режимі після подачі заявки.

Нагадаємо, раніше в ПФУ попередили українців про негативні наслідки неофіційного працевлаштування.