Податок на авто: хто підпадає під оплату в 2021 році

Податок на авто в Україні буде діяти у 2021 році на певну категорію транспортних засобів. Машини, які будуть обкладати податком, повинні бути не старше п'яти років і перевищувати вартість в 375 мінімальних зарплат.

Податок на авто: хто підпадає під оплату в 2021 році - today.ua

Згідно 267 статті Податкового кодексу України платити податок будуть тільки ті автовласники, які зробили покупку машини, випущеної за останні п'ять років, а також вартість якої перевищує 2,2 мільйона гривень.

Вести облік та оцінку таких авто буде Міністерство розвитку економіки. На сьогоднішній час в онлайн списках зареєстровано всього 213 машин.

Виставлений податок потрібно сплатити в 60-денний термін. У разі, якщо власник авто не сплатить суму в установлений термін, буде накладатися пеня. До 90 днів - плюс 10 відсотків до ціни, понад 91 день - плюс 20 відсотків.

Нагадаємо, українцям, які мають у своїй власності розкішну квартиру площею понад 300 квадратних метрів або будинок, площа якого перевищує 500 квадратних метрів, доведеться, крім податку на наднормативну площу, заплатити ще по 25 тисяч гривень фіксованого податку.