Українцям розповіли, кому в цьому році доведеться сплатити 25 тисяч гривень податку на житло

Автор: Марченко Любов

Українцям, які мають у своїй власності розкішну квартиру площею понад 300 квадратних метрів або будинок, площа якого перевищує 500 квадратних метрів, доведеться, крім податку на наднормативну площу, заплатити ще по 25 тисяч гривень фіксованого податку.

Українцям розповіли, кому в цьому році доведеться сплатити 25 тисяч гривень податку на житло - today.ua

Така норма міститься у 266-й статті Податкового кодексу.

"При наявності у власності платника податків об'єкта (об'єктів) житлової нерухомості, в тому числі його частки, що знаходиться у власності фізичної або юридичної особи-платника податку, загальна площа якого перевищує 300 квадратних метрів (для квартири) і / або 500 квадратних метрів (для будинку ), сума податку збільшується на 25000 гривень на рік ", - зазначено в документі.

Ці 25 тисяч гривень додаються до загального податку, що сплачується за наднормативні квадратні метри.

Популярні зараз

Посилення мобілізації в Україні: ТЦК видаватимуть чоловікам ще один документ

Учені прогнозують глобальне похолодання після спекотного літа 2024-го: що відбувається з кліматом планети

У США назвали проблему у підготовці українських пілотів на F-16

В Одесі дорожній конфлікт переріс у стрілянину зі страйкбольної зброї

При цьому норми житла, яке не обкладається податком, встановлені такі:

  • для квартир - до 60 квадратних метрів;
  • для будинків - до 120 квадратних метрів.

Українцям розповіли, кому в цьому році доведеться сплатити 25 тисяч гривень податку на житло Все, що перевищує цю площу, має обкладатися податком. Правда, ці нормативи жорстко не регламентовані законом. Місцева влада може встановлювати їх на свій розсуд. Наприклад, може збільшити їх на 10 квадратних метрів. Проте, як показує досвід, в основному всі дотримуються рекомендованих норм.

Розмір оплати за "зайвий" квадратний метр не повинен перевищувати 1,5% від мінімальної зарплати за минулий рік. Для 2021 року кожен наднормативний метр коштуватиме 70,8 гривні.

Тобто, якщо у вас є квартира площею 80 квадратних метрів, то вам доведеться в цьому році віддати за неї 1416 гривень. А якщо ви маєте в своєму розпорядженні житловы апартаменти площею 320 квадратних метрів, то вам доведеться заплатити податок за 260 наднормативних квадратів (18 408 гривень) плюс 25 000 гривень за житло площею понад 300 квадратів.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Квитанції для сплати податку власники наднормативного житла отримають до 1 липня. Після цього у них буде два місяці, аби віддати державі те, що їй належить.

Нагадаємо, Нацбанк України має намір скасувати податок з депозитів громадян, який був запроваджений у 2014 році. Скасування цього податку ініціював глава Нацбанку Кирило Шевченко.