Експерти різко змінили прогноз курсу долара на кінець 2023 року: усе пішло не так

Автор: Марченко Любов

Курс долара до кінця поточного року має зрости. Однак його зростання буде незначним, і воно буде набагато нижчим, аніж раніше прогнозувалося.

Експерти різко змінили прогноз курсу долара на кінець 2023 року: усе пішло не так - today.ua

Інвестиційна компанія Dragon Capital оновила свій прогноз щодо курсу долара до закінчення 2023 року. Аналітики компанії вважають, що українська фінансова система демонструє більшу стабільність, ніж раніше. Тому навіть прогнозована лібералізація валютного ринку не завдасть гривні сильної шкоди.

Експерти вважають, що зараз стабільність валютного ринку в Україні забезпечують два основні чинники:

  • високий рівень валютних резервів, сформований завдяки підтримці міжнародних партнерів;
  • відмова від фінансування дефіциту бюджету Нацбанком.

Це створює передумови для поступового відходу від фіксованого курсу долара, який було встановлено на початку війни. Наразі в Україні діє фіксований курс долара 36,6 грн, встановлений НБУ ще у липні минулого року.

Популярні зараз

У Міносвіти зробили заяву з приводу початку нового навчального року у школах

Через підвищення податків українців чекає значне скорочення зарплат: на скільки менше будемо отримувати

Росіяни готуються захопити ще два міста: бійці ЗСУ повідомили про наступ

Тариф на електроенергію зросте до 4,80 грн: українцям встановлять ліміт у 100 кВт-год

Експерти різко змінили прогноз курсу долара на кінець 2023 року: усе пішло не так

Проте всі аналітики єдині на думці: якщо на початку і в перший рік війни такий крок був необхідний, і він послужив стабілізації вітчизняної економіки, то тепер фіксований курс долара є гальмівним фактором. Від нього слід відмовлятися. Власне, до того ж закликають Україну і міжнародні партнери, зокрема МВФ.

"Ми очікуємо, що зміна валютно-курсової політики може відбутися в четвертому кварталі поточного року, проте не виключаємо, що НБУ зачекає до початку 2024 року", - йдеться у новому прогнозі Dragon Capital.

Курс долара мають відпустити, і ринок грошей перейде до гнучкого ціноутворення. Звісно, це похитне гривню, особливо спочатку. Вона може неабияк впасти в ціні. У ранньому прогнозі від Dragon Capital називалася ціна 39 грн за долар уже до кінця цього року.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Однак тепер аналітики цієї компанії впевнені, що гривня встоїть, і до кінця року курс долара становитиме 36,6 – 37,5 грн. При цьому гривня трохи девальвуватиме наступного року. На завершення 2024 року прогнозують курс 41 грн за долар.

Нагадаємо, українці почали активно скуповувати валюту перед скасуванням фіксованого курсу долара.