Курс долара в Україні: МВФ загрожує обвалити гривню

Вже на цьому тижні курс долара в Україні може вирости. Великого ривка вгору не буде, проте це може стати відправною точкою подальшого поступового зростання вартості американської валюти і, відповідно, девальвації української гривні.

Курс долара в Україні: МВФ загрожує обвалити гривню - today.ua

Для зростання курсу долара є кілька причин, однак усі вони, крім однієї, тимчасові і серйозно вплинути на співвідношення валют не в силах. Головна ж причина, яка може запустити інфляційний процес в Україні - відносини з МВФ, які зараз ще прохолодніше, ніж були у минулому році.

МВФ "образився" на українську владу через зниження тарифу на газ і по суті зупинення ринкового процесу ціноутворення.

"Попереду відсутність визначеності щодо співпраці з МВФ і нових кредитних траншів, що є найважливішим фактором невизначеності для валютного ринку і для банківського сектора", - говорить аналітик "Центру біржових стратегій" Максим Орищак.

Через цю невизначеність, вважає аналітик, курс долара і курс євро будуть рости. Долар буде коливатися в рамках 28,10 - 28,35, а євро - від 34,10 до 34,25 гривні.

Курс долара в Україні: МВФ загрожує обвалити гривню Однак МВФ здатний обвалити гривню ще сильніше. Міжнародні банкіри дуже невдоволені рішенням української влади ввести на два місяці регульовану ціну на газ. У меморандумі з МВФ Україна чітко взяла на себе зобов'язання не регулювати тарифи на газ, однак тепер вона це зобов'язання порушила.

Навіть більше, українська влада готова була зберегти регульовану ціну на газ до кінця 2021 року, проте МВФ "пригрозив пальчиком", що не дасть кредиту.

Ще одна претензія МВФ до України - надто великий дефіцит бюджету (5,5% від ВВП). Подейкують навіть, що кредитор може схилити нашу владу вже найближчим часом засісти за перегляд бюджету з метою скорочення його дефіциту. А це означає, що подекуди витрати доведеться ще урізати.

Ще дві претензії МВФ до України - це Конституційний суд, який ллє воду на млин корупції, а також відсутність судової реформи.

Усе це в сукупності може схилити МВФ більше не давати Україні в борг. Звичайно, якщо так трапиться, то курс долара зміцниться, а на гривню чекає обвал.

Але, як повідомив виданню obozrevatel інсайдер, який бере участь в переговорному процесі, відносини між МВФ та Україною, звичайно, стали прохолоднішими через рішення по тарифу на газ, однак надія на кредит ще не вмерла. Можливо, просто його дадуть трохи пізніше.

Нагадаємо, в Раді не прогнозують великої зміни курсу долара до кінця нинішнього року. Так, глава парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев вважає, що для зростання курсу долара немає ніяких підстав.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel
В Україні можна буде вийти на пенсію до 60 років: що для цього необхідно
Через кілька років громадяни України отримають право виходити на заслужений відпочинок до того, як їм виповниться 60 років. Однак така пенсія буде дос...
В українському небі з'явиться ще один лоукостер із Туреччини
У небі України з'явиться ще один турецький лоукостер. З 30 березня почне регулярні авіарейси з Києва в Анкару і назад компанія AnadoluJet, яка є лоуко...
Названо мобільні додатки, які найбільше розголошують дані своїх користувачів
Фахівці з кібербезпеки назвали кілька мобільних додатків, які розголошують найбільше даних про своїх користувачів. Лідером серед них виявився  Instagr...
У травні всіх споживачів переведуть на річний тариф на газ, проте плата за місячними тарифами може виявитися дешевшою
Вже з 1 травня всіх побутових споживачів за замовчуванням переведуть на річний тариф на газ. При цьому громадяни зможуть із нього перейти на місячний ...
Колишній глава “Укрзалізниці“ Войцех Бальчун буде в Україні добувати бурштин
Незабаром видобутком бурштину на Рівненщині займеться екс-глава “Укрзалізниці“ - польський рок-музикант Войцех Бальчун. Він є співвласником одного з б...