Курс долара в Україні виросте вже дуже скоро: що чекає на гривню у 2021 році

В Україні курс долара в 2021 не вдасться втримати на рівні 29,1 гривні, який закладений у бюджет нинішнього року. До цього не спонукають ні ситуація всередині нашої країни, ні тенденції у світовій економіці. Тому гривню вже незабаром чекає обвал, і курс долара злетить набагато вище цього показника. Такий прогноз дав політолог і економіст, директор Інституту трансформації суспільства Олег Соскін.

Курс долара в Україні виросте вже дуже скоро: що чекає на гривню у 2021 році - today.ua

В кінці минулого року стало очевидно: Україна не може справлятися зі своїми бюджетними витратами без запозичених грошей, каже Соскін. Економіка країни перебуває у найжорстокішій кризі, і жодної найменшої передумови для її оздоровлення в 2021 році не видно.

Навпаки, намагаючись "закрутити гайки" малому і середньому бізнесу, влада призводить до його краху, вважає економіст. У грудні, щоб виконати свої хоча б мінімальні зобов'язання - в частині виплати зарплати, українській владі довелося позичати гроші: у міжнародних кредиторів і на внутрішньому ринку - через випуск ОВДП.

Крім того, Нацбанк просто наростив грошову масу в гривні, збільшивши її, як мінімум, на чверть. Звичайно, це не може не позначитися на інфляції. Гривня дуже скоро почне втрачати в ціні, а курс долара при цьому буде рости.

"Немає  об'єктивної основи для стабільності гривні. Нас чекають великі проблеми, адже при тій економічній і монетарній політиці, яку проводить нинішнє керівництво, гривня може обвалитися несподівано і глибоко", - припускає Соскін.

Яким при цьому буде курс долара, він не береться прогнозувати, але в тому, що падіння гривні буде обвальним - майже впевнений. Курс долара в Україні виросте вже дуже скоро: що чекає на гривню у 2021 році До того ж, через пандемію коронавірусу уся світова економіка знаходиться в глибокому занепаді, каже Соскін. А це означає, що Україна не тільки перебуватиме "в тренді", але й, як країна зі слаборозвиненою економікою, відчуватиме ще більші труднощі, ніж розвинені країни.

Таким чином, Олег Соскін виділяє кілька причин, через які курс долара може злетіти в захмарні висоти:

  • штучне збільшення грошової маси в країні, що не має під собою економічних підстав;
  • скорочення золотовалютних резервів країни;
  • випуск ОВДП під дуже високі відсотки, які доведеться віддавати;
  • стрімке згортання малого та середнього бізнесу. У кращому випадку, він піде в тінь;
  • співпраця з МВФ - під великим питанням. Тому доведеться брати гроші в інших кредиторів під більш високі відсотки;
  • на Україну в цьому році чекають величезні виплати за зовнішніми боргами. Потрібно буде віддати, як мінімум, 25 мільярдів доларів.

На сьогодні сукупний борг України вже перевищив 121 млрд доларів. Це - більше, ніж річний ВВП нашої країни. Природно, при такому стані речей не видно жодної передумови для зміцнення національної валюти. Отже, курс долара буде рости, каже економіст. Він прогнозує, що стрімкий обвал гривні може настати вже дуже скоро.

Нагадаємо, при цьому в українському уряді дають зовсім інший прогноз курсу долара. За словами глави Мінфіну Сергія Марченка, курс долара може навіть не досягти закладених в бюджеті 29,1 гривні, а буде триматися на рівні 28,12 гривні.

ДЖЕРЕЛОglavred