Today.ua

Лазебна розповіла про особливості формування накопичувальної пенсії

У парламенті зареєстровано два законопроекти, що передбачають запуск системи накопичувальних пенсій для всіх працюючих і для людей, які працюють на шкідливих роботах. Глава Мінсоцполітики Марина Лазебна розповіла в інтерв'ю виданню fakty, як буде формуватися накопичувальна пенсія.

Головний принцип функціонування накопичувальної пенсії полягає в тому, що людина має бути господарем своїх пенсійних накопичень і повинна мати право ними розпоряджатися - звичайно, в рамках договору з фінансовою організацією, яка акумулюватиме її пенсійні накопичення.

Хто буде розпоряджатися грошима накопичувального фонду

"Людина повинна бути власником своїх пенсійних накопичень: самостійно обирати фонд для накопичень, мати можливості поміняти його в будь-який момент, передати накопичення в спадок, скористатися ними в критичних випадках для лікування", - перелічила основні принципи функціонування накопичувальної системи глава Мінсоцполітики.

Крім того, вона розповіла, що відрахування в особистий накопичувальний фонд будуть обов'язкові для всіх трудящих, якщо, звичайно, закон про накопичувальну пенсію буде прийнятий в тій редакції, яка є зараз. За наявного законопроекту все люди, молодші за 50 років, зобов'язані відраховувати гроші на накопичувальну пенсію. Ті, кому більше 50 років, можуть робити це за бажанням.

Хто і скільки відраховуватиме на накопичувальну пенсію

Кожна людина буде сама обирати приватний фонд, на рахунок якого будуть надходити її гроші для накопичувальної пенсії. Щомісяця в цей фонд будуть відраховувати 2% її зарплати. Ще 2% буде платити за працівника роботодавець. Таким чином, на його рахунок буде сумарно надходити 4% від зарплати. Надалі уряд має намір збільшувати відсоток цих відрахувань.

"Внески не будуть обтяжливими для трудящих. Надалі внески необхідно збільшувати як мінімум до 7%", - підкреслила Марина Лазебна.

Нагадаємо, народний депутат Вікторія Гриб розповіла, які загрози існують в Україні для накопичувальної пенсії. Гроші можуть знецінитися, і їх елементарно можуть вкрасти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ