В Україні не будуть підвищувати мінімальну зарплату в липні 2021 до 6500 гривень, як це планувалося раніше. Міністр фінансів Сергій Марченко пояснив, чому уряд відмовився від цього раніше розрекламованого кроку.
Мінімальну зарплату в 2021 році український уряд мав намір підвищувати двічі: один раз - з 1 січня, інший - з 1 липня. Планувалося, що з початку року її підвищать до 6000 гривень, а в середині року вона зросте ще на півтисячі. Однак від другого підвищення мінімалки в липні український уряд вирішив відмовитися. Його, ймовірно, відкладуть до грудня.
Глава Мінфіну Сергій Марченко пояснює таке непопулярне рішення уряду тим, що заплановане підвищення мінімалки могло спровокувати сплеск інфляції в Україні і запустити процес девальвації гривні. Щоби цього не сталося, з підвищенням мінімальної зарплати вирішили зачекати. Марченко також говорить, що відкласти заплановане підвищення мінімальної зарплати українському уряду порадили міжнародні партнери (МВФ, - авт.).
"Ми прорахували можливість підвищити цей показник до 6000 гривень з початку року і до 6500 - з 1 липня. Але в процесі переговорів з міжнародними партнерами прозвучали застереження стосовно потенційних інфляційних небезпек. Звідси - побажання підстрахуватися, перенісши нововведення на кінець року", - уточнив глава Мінфіну.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Глава Мінфіну розповів, що зміна мінімальної зарплати тягне за собою зміни в дуже багатьох фіскальних і соціальних виплатах. Вона впливає і на державний, і на місцеві бюджети. Міністр уточнив, що підвищення в грудні наступного року також поки залишається під питанням. Лише до середини 2021 року будуть ясні тенденції з наповненням бюджету і можна буде вирішувати питання щодо підвищення мінімалки.
Нагадаємо, глава Кабміну Денис Шмигаль порадував українців небувалим зростанням середньої зарплати. Так, у вересні цього року вона майже досягла 12 тисяч.