Today.ua

Пенсія в Україні: вже через місяць знадобиться більший стаж для виходу на заслужений відпочинок

Уже через місяць українцям буде складніше вчасно вийти на пенсію, ніж зараз. Це станеться через те, що з кожним роком в Україні підвищується вимога до стажу, необхідного для виходу пенсію. Так, якщо в нинішньому році необхідний страховий стаж становить 27 років, то вже через місяць, з січня 2021, ця цифра зросте ще на один рік. Про те, як будуть змінюватися вимоги до пенсійного стажу, розповіла виданню obozrevatel старша наукова співробітниця Інституту демографії та соціальних досліджень Лідія Ткаченко.

У 2022 році вимога до стажу, необхідного для виходу на пенсію, стане суворіше ще на один рік, і вже потрібно буде 29 років. І так - з кожним роком, до 2028, поки ця цифра не досягне запланованих 35 років. Таким чином, щоби вийти на пенсію вчасно, в передбачені законом 60 років, потрібно буде мати безперервний страховий стаж з 25 літ. Якщо за цей час у вас була перерва, то піти на пенсію в 60 вже не вдасться і доведеться або допрацьовувати необхідні роки, або чекати 63 років, коли можна піти на пенсію людям, яким не вистачає кількох років страхового стажу.

Причому, з кожним роком ситуація з виходом на пенсію в Україні буде загострюватися через те, що вимоги до стажу зростатимуть, а нашкребти цей стаж буде ніде - багато наших співгромадян працювали і продовжують працювати неофіційно. Причому, не зі своєї вини. Тобто, чим молодший зараз майбутній український пенсіонер, тим складніше йому буде в 60 років піти на пенсію.

"Ми робили розрахунки ще в 2017-у. Зрозуміло, що це моделювання, у нас виходило, що при вимозі за стажем в 30-32 роки ситуація зміниться", - попереджає Лідія Ткаченко.

Крім того, є ще й інші підводні камені на шляху накопичення стажу, необхідного для пенсії, каже експерт. Так, із 2004 року до стажу не зараховують освіту і час, поки жінка перебувала в декретній відпустці. Ці роки виходять "викресленими з життя". Тим часом, освіта - це, як правило, п'ять років. Плюс ще три роки, якщо жінка народила одну дитину. А якщо дітей більше, то виходить, що пенсії взагалі їй не дочекатися. Адже за законом враховуються лише ті роки, за які сплачувалися страхові внески до Пенсійного фонду.

Отже, в цій таблиці, яку наводить obozrevatel, можна подивитися, як зростатимуть вимоги до пенсійного стажу, і прикинути, що світить конкретно кожному з нас.

Нагадаємо, з наступного року в Україні вводяться обов'язкові відрахування з зарплати в накопичувальний пенсійний фонд. Без цих відрахувань, кажуть експерти, вже через пару десятків років платити українцям навіть мінімальні пенсії буде нічим.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ