Запланованої на березень індексації пенсій може не бути. Про таку прикру ймовірність попередив глава Мінфіну Сергій Марченко в інтерв'ю, яке він дав виданню ukrinform.
Таке може статися через нестачу грошей у Пенсійному фонді, говорить головний фінансист країни. Ситуація з наповненням Пенсійного фонду в прийдешньому, 2021, році дійсно очікується складна.
По-перше, очікується недовиконання прогнозованих власних надходжень Пенсійного фонду. Влада пішла назустріч вимогам підприємців і перенесла на рік обов'язкове впровадження касових апаратів. Адже саме завдяки посиленню обліку та контролю за обігом коштів у малому бізнесі розраховували отримати більше надходжень і в бюджет, і в Пенсійний фонд. Крім того, багатьом підприємцям передбачили податкові пільги у зв'язку з карантином через коронавірус, що також скоротить платежі від них.
По-друге, багато дрібних підприємств, не витримавши ще весняного локдауна, просто припинили роботу, а разом з ними канули в Лету і грошові надходження від них.
Але при цьому Сергій Марченко стверджує, що кошти на щорічну індексацію пенсій передбачені, причому в повному обсязі. Питання лише в тому, чи відбудеться це в березні, як планувалося, або ж пізніше.
"Зараз дискутуємо про терміни індексації - з березня або пізніше. З'ясуємо остаточно після оцінок і розрахунків бюджету Пенсійного фонду", - повідомив глава Мінфіну.
Нагадаємо, в Україні вже відклали до кращих часів заплановане підвищення мінімальної зарплати. Природно, при цьому не виростуть і всі, підв'язані до неї, інші виплати. Однак середня зарплата в Україні, незважаючи ні на що, зростає. Так, прем'єр-міністр Денис Шмигаль розповів, що у вересні середня зарплата по Україні майже досягла 12 тисяч гривень.
Депутат Верховної Ради розповіла про перспективи і ризики накопичувальної пенсійної системи в Україні. Хто лобіює законопроекти і чому для простих українців це має високі ризики.