Сусіди закачують свій газ до наших підземних сховищ: що буде з опалювальним сезоном в Україні

Автор: Марченко Любов

На Україну чекає складний опалювальний сезон. Наразі наші підземні сховища активно заповнюються газом. Однак цей газ лише частково наш. Втім, газу нашій країні має вистачити. А ось потужності енергетичних об'єктів може виявитися замало.

Сусіди закачують свій газ до наших підземних сховищ: що буде з опалювальним сезоном в Україні - today.ua

Що обіцяє влада

За повідомленням прес-служби Міненерго, "газового голоду" у нашій країні не буде. Вже сьогодні Україна закачала до підземних сховищ 12,3 млрд кубометрів газу для своїх потреб. До початку опалювального сезону цей обсяг газу, відкладеного "про запас", має зрости до 14 млрд кубометрів.

Закачування газу йде за встановленим графіком. До того ж, порадували українські газодобувні підприємства. Вони наростили темпи видобутку і йде з випередженням плану. Причому третину всього українського видобутку дали родовища, розташовані в Полтавській області.

"Це дає впевненість говорити, що до опалювального сезону весь необхідний обсяг газу буде закачано до сховищ. Також завдяки тому, що зростає рівень довіри країн-партнерів до України, збільшується і обсяг закачування газу від нерезидентів", - розповів міністр енергетики Герман Галущенко.

Популярні зараз

Після війни українці не зможуть виходити на пенсію в 60, - Жолнович

У ПЦУ розставили крапки над “і“ у питаннях жіночого дрес-коду для відвідин церкви

В Україні починається масовий перерахунок субсидій: що зміниться

В Україні пропонують починати шкільну освіту з 3-5 років

Тобто наші сусіди також закачують свої запаси газу до наших підземних сховищ. При цьому, навіть якщо вони потім його повністю заберуть, нам вистачить і свого. Однак така довіра партнерів до країни, що воює, дорогого вартує.

Сусіди закачують свій газ до наших підземних сховищ: що буде з опалювальним сезоном в Україні

За словами Галущенка, гарантувати опалювальний сезон без проблем та зривів під час війни не може ніхто. Однак до початку опалювального сезону Україна має накопичити достатній запас сил, щоб залишатися в холодну пору року зі світлом і теплом.

Що кажуть експерти

Експерти кажуть, що поновити до зими все пошкоджене обладнання енергетикам не вдасться. На це немає ні грошей, ні часу, ні сил. Але в основному енергосистему підготують, щоб вона була функціональною, і щоб можна було швидко реагувати на виклики, які виникатимуть.

Мінус майбутнього опалювального сезону – у тому, що Україна його розпочне з гіршою технічною базою, ніж розпочинала минулий сезон. Однак величезний плюс – у досвіді, нагромадженому енергетиками. Вони вже знають тактику ворога та знають, що, де і як потрібно оперативно замінити та приєднати, щоб усе працювало. Тобто, за надважкий минулий сезон накопичено безцінний досвід виживання, який має нам допомогти і наступної зими.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

За даними Міненерго, всі атомні енергоблоки, окрім, звісно, окупованої Запорізької АЕС, будуть до зими відремонтовані, і всі включаться в роботу. Крім того, зараз уже відремонтовані та ще перебувають у ремонті 24 енергоблоки теплових електростанцій. Загалом це становить 62% від їхньої загальної потужності. Отже, якщо зима не буде дуже суворою, і якщо наша ППО не дасть ракетам агресора досягти цілей, то Україна переживе зиму без блекаутів і, можливо, з нетривалими відключеннями електроенергії.

Нагадаємо, раніше голова НКРЕКП Костянтин Ущаповський заявив, що енергетикам поки що вистачило грошей лише на 2% тієї суми, яка необхідна для повного відновлення енергосистеми.