Стаж для пенсії: як довести те, що не записано в трудовій книжці

Основним джерелом підтвердження трудового стажу поки є трудова книжка. Однак, якщо в ній немає всіх записів, то підтвердити стаж можна й іншими способами.

Стаж для пенсії: як довести те, що не записано в трудовій книжці - today.ua

Трудовий стаж - один із основних критеріїв для отримання пенсії. Якщо його не вистачає, то людина не зможе вчасно вийти на заслужений відпочинок. Звичайно, в ідеалі весь трудовий шлях людини має бути зафіксований в її трудовій книжці. Але на практиці не завжди виходить так. Іноді доводиться доводити, що реальний стаж роботи вище, ніж записано в трудовій. Крім того, у трудовій книжці трапляються помилки і неточності, адже людський фактор ніхто не скасовував.

Проте, до 1 січня 2004 року саме трудова книжка є основним документом, що підтверджує стаж. А з 2004 року стаж підтверджується даними персоніфікованого обліку, що містяться у Пенсійному фонді.

Як можна підтвердити відсутній трудовий стаж

Якщо в трудовій книжці немає відповідного запису, а ви точно знаєте, що в цей період працювали, і з вашої зарплати відраховувались податки та соціальні внески, то підтвердити це можна на підставі документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також довідками з архівів.

Якщо з якоїсь причини відсутні письмові свідчення вашої роботи, то закон дозволяє підтвердити факт роботи за допомогою показань свідків.

Стаж для пенсії: як довести те, що не записано в трудовій книжці

Які документи можуть підтвердити трудовий стаж:

  • довідка, видана підприємством, на якому ви працювали;
  • виписки з наказів про прийом на роботу;
  • особові рахунки та зарплатні відомості;
  • посвідчення і характеристики з місця роботи;
  • укладені трудові договори з відмітками про те, що вони виконані;
  • інші документи, в яких можуть міститися відомості про вашу роботу;
  • профспілкові членські квитки (але при цьому до стажу враховуються лише ті періоди, за які стоять позначки про сплату членських внесків).

Як підтвердити трудовий стаж показаннями свідків

Якщо не знаходиться будь-яких підтверджуючих документів про те, що ви в якийсь період працювали на підприємстві, можна підтвердити це показаннями двох або більше свідків, які працювали в один час із вами на тому ж підприємстві, і можуть вас пам'ятати.

Приватному підприємцю можна підтвердити стаж таким чином:

  • Якщо ви вели бізнес до 1 травня 1993 року, то його можна підтвердити довідкою з Пенсійного фонду про те, що ви платили страхові внески.
  • Приватне підприємництво з 1 липня 2000 року підтверджується довідкою з відділу персоніфікованого обліку, виданої на основі бази даних реєстру застрахованих осіб.
  • Підприємницьку діяльність, яка велася з 1 січня 2004 року, можна підтвердити на підставі довідки з бази даних реєстру застрахованих осіб за інформацією відділу персоніфікованого обліку.

Нагадаємо, пенсіонерів, які є колишніми державними службовцями, можуть перевести на звичайну пенсію на загальних підставах. У ПФ роз'яснили, в яких випадках це може статися.

ДЖЕРЕЛОfinance.ua
Вісім подарунків на 8 Березня для дівчат, які люблять спорт
Кожна дівчина гідна уваги на 8 Березня. У сучасному світі багато представниць статі - самостійні й незалежні, проте це не означає, що їм не хочеться в...
В Україні можуть знову ввести локдаун через коронавірус, - Шмигаль
В Україні почалася третя хвиля коронавірусу. Через це в країні можуть знову ввести локдаун. Про це розповів у ході прес-конференції прем'єр-міністр Де...
ПриватБанк може показувати неправильний баланс на карті: як вирішити проблему
У мобільному додатку ПриватБанк не завжди коректно відображається залишок на карті. Можливі також випадки видалення історії платежів. Чому виникає збі...
Вагітна Василіса Фролова розповіла про плани після народження дитини
Василіса Фролова ось-ось стане матір'ю. Телеведуча знаходиться на останньому терміні вагітності, заявивши, що народить свою першу дитину з дня на день...
Понад півтора мільйона українців підозрюють у незаконному отриманні субсидій: гроші доведеться повернути
Мінфін підозрює українців у масових незаконних отримання соцвиплат. Якщо факти підтвердяться, то всі незаконно отримані субсидії та інші соцвиплати до...