Нові рахунки за газ, які масово отримали жителі міста Лубни та інших населених пунктів Полтавщини, змусили людей вийти на свій майдан, розповідає "Телестудія Лубни". Як з'ясувалося, тариф на газ зріс у платіжках містян більш ніж удвічі.
Йдеться про тариф на розподіл газу, який недавно був затверджений НКРЕКП, і за яким тепер люди будуть змушені платити. Для всіх газорозподільних компаній ці тарифи різні, і змінити розподільника газу, на відміну від його продавця, який торгує газом на ринку України, неможливо. Тому платити доведеться за встановленими цінами.
А ціни вийшли чималі. Мало того, що саме компанії "Лубнигаз" НКРЕКП чомусь дозволила виставити найвищий тариф на газ в Україні, так ще й до цього високого тарифу у платіжках жителів Лубен, які опалюють своє житло газом, з'явилася якась незрозуміла приписка у 299 додаткових кубометрів. Тобто, річна плата за розподіл газу для них відразу підскочила на 879 гривень. При цьому керівництво газорозподільної компанії "Лубнигаз" не може пояснити зрозуміло ні чому тариф на газ вийшов таким високим, ні звідкіля взялися зайві 299 кубів.
Натовп обурених людей, який прийшов на площу перед будівлею "Лубнигазу", таки, змусив керівництво компанії вийти з теплих кабінетів, щоби поспілкуватися з містянами.
Втім, всі їхні відповіді звелися до того, що в усьому винна влада, зі всіма питаннями потрібно звертатися до свого народного депутата, а також до президента Зеленського. Мовляв, від них нічого не залежить. Втім, навряд чи Зеленський знає про загадкову приписку у 299 кубометрів більше, ніж керівництво "Лубнигазу".
Доведені до відчаю люди написали звернення до своєї міськради і мера міста, вимагаючи, аби ті встали на захист своїх виборців. Чаша терпіння городян переповнилась настільки, що вони вимагають націоналізації міських газових мереж і передачі їх у комунальну власність. А жителі, які старше, згадують "совок", за якого були "ну дуже смішні" тарифи на газ.
Після Лубен вийшли на акцію протесту також жителі Пирятина і Гребінки, які отримують газ від тієї ж компанії.
Нагадаємо, в середньому тариф на газ у розподільних компаній України виріс на 40%.