Українські роботодавці недоплачують ЄСВ за найманих працівників: як перевірити свій страховий стаж

Автор: Марченко Любов

Для того, щоб вийти на пенсію вчасно, потрібно мати достатню кількість років страхового стажу. Однак буває, що людина тривалий час працювала неофіційно, і за неї не сплачувався Єдиний соціальний внесок. Втім, нерідко трапляється, що працівник влаштований офіційно, а роботодавець недоплачує за нього ЄСВ.

Українські роботодавці недоплачують ЄСВ за найманих працівників: як перевірити свій страховий стаж - today.ua

Українці можуть самі перевірити, чи платять за них ЄСВ регулярно та чи в повному обсязі. Як це зробити, розповіли у Пенсійному фонді України.

Наявність страхового стажу – це основна умова отримання пенсії у майбутньому. Щоб мати його достатньо, бажано всі роки працювати офіційно. Крім того, роботодавець повинен щомісяця платити за найманого працівника ЄСВ у розмірі 22% від нарахованої працівникові зарплати або хоча б у розмірі мінімального страхового внеску, що дорівнює 22% від мінімальної зарплати. Лише за таких умов працівнику зараховуватиметься повний місяць страхового стажу.

Причому в Україні щороку вимога до стажу приростає одним роком. Так, цьогоріч, аби вийти на пенсію у 60 років, потрібно мати 30 років страхового стажу, а наступного року знадобиться вже 31 рік. Таким чином, вимога за стажем має до 2028 року зрости до 35 років, і лише тоді його зростання зупиниться.

Популярні зараз

Американські спецпризначенці вчать українську мову: навіщо їм це потрібно

“Податок на Forbes“: доларових мільярдерів хочуть змусити віддати 2% від їхніх статків

Стало відомо, чи зміняться тарифи на комунальні послуги в Україні з 1 травня

В Україні виник дефіцит досвідчених фахівців: названі найбільш затребувані професії

Тобто майбутнім пенсіонерам буде важливим кожен місяць роботи, щоб вийти на пенсію у 60 років. Тому кожному працівнику дуже важливо особисто контролювати процес сплати за нього ЄСВ та поповнення свого страхового стажу. Зробити це доволі просто.

Українські роботодавці недоплачують ЄСВ за найманих працівників: як перевірити свій страховий стаж

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Як проконтролювати свій страховий стаж

  • Спочатку зайдіть на портал Пенсійного фонду України (https://portal.pfu.gov.ua/).
  • Потім увійдіть до свого особистого кабінету. Для цього потрібно авторизуватися або за допомогою електронного підпису, або за допомогою "Дія. Підпис" чи системи GOV.ID, або за допомогою логіна та пароля, отриманих у сервісному центрі ПФУ.
  • Зайшовши до особистого кабінету, потрібно вибрати розділ "Мій страховий стаж". У цьому розділі відображаються всі відомості про ваш страховий стаж, починаючи з 1 січня 2004 року. Саме тоді набрав чинності Закон України від 09.07.2003 №1058-IV "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", яким і запроваджено поняття страхового стажу.
  • Щоб дізнатися розмір зарплати, з якої сплачено ЄСВ (роботодавці нерідко хитрують і платять за своїх працівників лише мінімальні ЄСВ із мінімальної зарплати), потрібно зайти до розділу "Моя заробітна плата". Там відображатимуться суми доходу, з яких нараховано ЄСВ. Це також важливо, адже від розміру сплаченого страхового внеску залежатиме розмір вашої майбутньої пенсії.

При цьому потрібно знати, що ваш стаж до 2004 року, швидше за все, в електронному вигляді не відображається. Щоб він відобразився, необхідно буде оцифрувати свою трудову книжку і внести до особистого кабінету відомості про більш ранній стаж додатково. Це можна зробити як самостійно, так і за допомогою працівників Пенсійного фонду.

Нагадаємо, в Україні запроваджують нову систему індексації пенсії. Прем'єр розповів, як пенсіонерам рахуватимуть бали.