В Україні запроваджують нову систему індексації пенсій: прем'єр розповів, як пенсіонерам рахуватимуть бали

Автор: Марченко Любов

В Україні, незважаючи на війну, наступного року має відбутися індексація пенсій. Однак цього разу і надалі буде застосовано новий механізм нарахування виплат. В його основі будуть бали, зароблені пенсіонерами.

В Україні запроваджують нову систему індексації пенсій: прем'єр розповів, як пенсіонерам рахуватимуть бали - today.ua

Про те, як відбуватиметься нарахування балів, розповів прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Індексація пенсії за допомогою балів буде справедливішою, ніж та, що існує зараз. Адже сьогодні, незважаючи на щорічну індексацію пенсій, розрив між виплатами "молодих" і "старих" пенсіонерів зростає з року в рік. Таким чином, людина, яка вийшла на пенсію давно, маючи однаковий стаж роботи та обіймаючи під час роботи ту саму посаду, отримує набагато менше, ніж її молодший колега, який вийшов на пенсію нещодавно.

Це викликає чимало справедливих нарікань із боку "літніх" пенсіонерів. В уряді вирішили покінчити з цією проблемою раз і назавжди. Новий механізм індексації дозволить усунути цю різницю. Тим, хто вийшов на пенсію давно, підтягнуть виплати до розміру пенсій їхніх молодших колег.

Популярні зараз

Українцям назвали тариф на електроенергію з 1 грудня: як зменшити комунальний платіж

Київстар використали у роботі російського “Шахеда“ для контролю українських абонентів

Рецепт дерунів, які не розваляться під час смаження: потрібно додати секретний інгредієнт

Робота для українських біженців у Франції: які вакансії та зарплати пропонують без знання мови

Як впливатимуть на пенсію бали, зароблені пенсіонером

Тут одразу слід зауважити, що дива не станеться: пенсіонери, які свого часу отримували невисоку зарплату, матимуть і невисоку пенсію. Але все ж таки, ця пенсія стане вищою і наблизиться до тієї, що отримують нові пенсіонери, які вийшли на заслужений відпочинок з такої ж посади і з таким же стажем.

В Україні запроваджують нову систему індексації пенсій: прем'єр розповів, як пенсіонерам рахуватимуть бали

Денис Шмигаль роз'яснив, як нараховуватимуться бали. За кожного пенсіонера щомісяця сплачують страховий внесок із його зарплати. Розмір страхового внеску залежить від розміру офіційної заробітної плати.

"Якщо ви сплачували внески із зарплати, яка є середньою по країні, отримуєте 10 балів. Вище за середню по країні отримуєте, наприклад, 12 або більше балів, менше за середню – 8 балів", – роз'яснив прем'єр-міністр.

Ці бали щорічно враховуватимуться під час індексації. Але їх щороку будуть застосовувати до нової середньої зарплати, яка буде актуальною на час індексації.

Підпишіться на Today.ua, аби бути в курсі останніх новин:

"Так зробимо солідарну пенсійну систему, захищеною від інфляції та девальвації", – підсумував Денис Шмигаль.

Нагадаємо, в уряді розповіли, як зміниться пенсія у 2024 році. Зокрема, середня пенсія має становити 6000 гривень.