Тариф на електроенергію: українцям розповіли, як можна зберегти оплату по 90 копійок

Тариф на електроенергію, який вступив в дію з 1 січня 2021 року, було прийнято незаконно. Тому українці можуть легко оскаржити його в суді і домогтися компенсації за переплату. Таку ідею споживачам підкинув директор спеціальних проектів науково-технічного центру "Психея" Геннадій Рябцев.

Тариф на електроенергію: українцям розповіли, як можна зберегти оплату по 90 копійок - today.ua

Як відомо, до кінця минулого, 2020 року, року в Україні діяли спеціальні зобов'язання, за якими населенню відпускалася електрика за диференційованим тарифом. Перші 100 кіловат спожитої енергії коштували по 90 копійок за кВт-годину, а за те, що "нагоріло" понад цей показник, доводилося платити по 1,68 гривні.

Після 1 січня спеціальні зобов'язання, як і раніше, збереглися. Однак тепер уся спожита електроенергія коштує однаково - по 1,68 гривні за кВт-годину.

При цьому Кабмін затвердив нову ціну на перші 100 кВт-годин з великими порушеннями процедури. Тому споживачі можуть оскаржити її в суді і домогтися повернення грошей, переплачених за перші 100 кіловатт.

Тариф на електроенергію: українцям розповіли, як можна зберегти оплату по 90 копійок

Що було не так в процедурі прийняття рішення про нову ціну

  1. Не було обговорення на урядовому комітеті, яке мало відбутися, як мінімум, за тиждень.
  2. Рішення не було погоджено із зацікавленими органами влади.
  3. Воно також не було погоджено з державною регуляторною службою.
  4. Це рішення також не було включено до порядку денного засідання Кабміну.
  5. Рішення не було попередньо опубліковано на офіційному сайті. Причому, зробити це потрібно було, як мінімум, за місяць до обговорення.

Навіть одного цього пункту досить для того, щоб суд визнав неправомірними нарахування вартості спожитої електроенергії за новим тарифом. Причому оскаржити новий тариф може будь-який споживач, каже адвокат Олександр Трохимець. Правда, це потрібно зробити не пізніше, ніж через 6 місяців після того, як рішення було прийняте.

Навряд чи суд встигне винести рішення до 1 квітня, - дати, коли Кабмін знову має намір змінити тариф на електроенергію. Однак суд може змусити зробити перерахунок і повернути споживачеві переплату "заднім числом".

"Якщо адмінсуд визнає постанову КМУ нелегітимним, кожен споживач на цій підставі зможе звернутися за поверненням переплачених коштів в суд. Судовий збір в таких випадках платити не треба, адже це справа про захист прав споживачів", - говорить адвокат.

Нагадаємо, тариф на електроенергію будуть підвищувати цього року двічі. Друге підвищення передбачається навесні, можливо, з 1 квітня. Тоді обіцяють встановити його на рівні 2 гривні за кіловат.

ДЖЕРЕЛОfinance.ua
Пенсійний вік в Україні підвищать з 1 квітня
Пенсійний вік збільшиться для жінок. З 1 квітня 2021 року вийти на заслужений відпочинок вони зможуть по досягненню 60и річного віку. Пенсія в Укра...
Катерина Кухар показала сміливе фото під душем: «А ось і фривольність»
Катерина Кухар дозволила собі відійти від своєї стриманості та аристократичності. Прима-балерина здивувала шанувальників фотографіями в крихітному бік...
Пенсія: як розрахувати свій страховий стаж, і що робити, якщо його бракує
Пенсія в 60 років може стати реальністю лише для тих громадян, які зуміють до цього віку накопичити необхідний трудовий стаж. Як розрахувати його, у с...
«Кістки, аж страшно»: Худоба дочки Анастасії Заворотнюк викликала побоювання
Дочка онкохворої Анастасії Заворотнюк стурбувала шанувальників своїм зовнішнім виглядом. Худюща Аня змусила публіку хвилюватися, опублікувавши фото в ...
“Нафтогаз“ продаватиме газ за тарифом дешевше 6,99 за “куб“ за однієї умови
“Нафтогаз“ повністю готовий до того, щоб із 1 лютого почати продавати газ для побутових споживачів за дешевим тарифом на газ – по 6,99 гривні за кубом...