У ПФУ розповіли, коли у пенсіонера можуть забрати п'яту частину пенсії

Всі українці, які досягли пенсійного віку і мають необхідний страховий стаж, мають право на отримання пенсії. Однак у деяких випадках частину отриманих грошей можуть у пенсіонера вилучити. У Пенсійному фонді України розповіли, в якому випадку держава вдається до такого заходу.

У ПФУ розповіли, коли у пенсіонера можуть забрати п'яту частину пенсії - today.ua

Йдеться про працюючих пенсіонерів. Вони отримують пенсійні виплати так само, як і їхні однолітки, які не працюють. Однак у деяких випадках законом передбачені особливості нарахування пенсії для працюючих пенсіонерів, розповідає hvylya.

Людина, що вийшла на пенсію, має право продовжувати працювати

Після досягнення пенсійного віку кожен українець може продовжувати працювати або на колишньому місці, або на іншому. Причому, його не мають права на тій підставі, що він пенсіонер, понизити в посаді або ще якось обмежувати на роботі.

На сьогодні 2,7 із 11,2 мільйона українських пенсіонерів продовжують працювати. Кожні два роки їм здійснюють перерахунок пенсії з урахуванням збільшення стажу або стажу і зарплати. При цьому обирають найвигідніший варіант. Крім того, працюючим громадянам пенсії індексуються за тим же принципом, що і не працюючим.

Зокрема, перерахунок пенсій відбувається при зміні прожиткового мінімуму. Тому всі надбавки до пенсії і перерахунки, які передбачені в зв'язку з кожним підвищенням прожиткового мінімуму (а таке зазвичай трапляється двічі на рік), провадяться відповідно до закону - незалежно від того, працює пенсіонер чи ні.

У ПФУ розповіли, коли у пенсіонера можуть забрати п'яту частину пенсії Однак при цьому працюючим пенсіонерам потрібно знати, що мінімальний розмір пенсії за віком, а також доплату за понаднормовий стаж, які також "прив'язані" до прожиткового мінімуму, переглядають лише для непрацюючих пенсіонерів. Крім того, саме непрацюючим пенсіонерам можуть призначити надбавку на непрацездатних членів сім'ї. Для працюючих такі виплати не передбачені законом.

Тому кожен працюючий пенсіонер зобов'язаний повідомити органи соцзахисту про те, що він продовжує працювати на пенсії, або працевлаштувався, вже будучи пенсіонером.

Що буде, якщо пенсіонер не попередить про те, що він працює

Коли з'ясується, що пенсіонер продовжує працювати (а це з'ясується обов'язково), йому тут же проведуть перерахунок пенсії з урахуванням цього факту. Він може дещо втратити в розмірі пенсії. Однак і це ще не все. Усі, незаконно отримані гроші, йому доведеться повернути.

Закон дає право пенсіонеру зробити це добровільно. Якщо ж він не захоче повертати гроші з доброї волі, то в такому випадку переплату щомісяця будуть утримувати з його пенсії. Сума такого утримання згідно із законом не повинна перевищувати 20% його щомісячної пенсії.

Нагадаємо, колишній міністр соцполітики Андрій Рева розповів українцям, як можна поповнити свій страховий стаж, щоби вчасно вийти на пенсію. Відсутні роки можна купити. Втім, екс-міністр радить не сподіватися на це, бо з кожним роком вартість одного року буде рости.

ДЖЕРЕЛОhvylya
Пенсійний вік в Україні підвищать з 1 квітня
Пенсійний вік збільшиться для жінок. З 1 квітня 2021 року вийти на заслужений відпочинок вони зможуть по досягненню 60и річного віку. Пенсія в Укра...
Катерина Кухар показала сміливе фото під душем: «А ось і фривольність»
Катерина Кухар дозволила собі відійти від своєї стриманості та аристократичності. Прима-балерина здивувала шанувальників фотографіями в крихітному бік...
Пенсія: як розрахувати свій страховий стаж, і що робити, якщо його бракує
Пенсія в 60 років може стати реальністю лише для тих громадян, які зуміють до цього віку накопичити необхідний трудовий стаж. Як розрахувати його, у с...
«Кістки, аж страшно»: Худоба дочки Анастасії Заворотнюк викликала побоювання
Дочка онкохворої Анастасії Заворотнюк стурбувала шанувальників своїм зовнішнім виглядом. Худюща Аня змусила публіку хвилюватися, опублікувавши фото в ...
“Нафтогаз“ продаватиме газ за тарифом дешевше 6,99 за “куб“ за однієї умови
“Нафтогаз“ повністю готовий до того, щоб із 1 лютого почати продавати газ для побутових споживачів за дешевим тарифом на газ – по 6,99 гривні за кубом...