В Україні підвищили пенсійний вік: скільки років і який стаж потрібно мати пенсіонеру

В Україні підвищили пенсійний вік. Однак це підвищення торкнеться не всіх, а лише жінок. Цьогоріч їх зрівняли у віці виходу на пенсію з чоловіками. Таким чином, починаючи з 2021 року жінки, як і чоловіки, мають право виходу на пенсію лише з 60 років.

В Україні підвищили пенсійний вік: скільки років і який стаж потрібно мати пенсіонеру - today.ua

Ця норма вступає в дію для жінок, які народилися після 31 березня 1961 року. На пів року раніше вийшли на пенсію українки, які народилися в інтервалі від 1 жовтня 1960 року до 31 березня 1961.

Змінилася також вимога до стажу, при якому можна вийти на заслужений відпочинок у 60 років. Якщо в минулому році для цього досить було 27 років, то вже у 2021 році потрібно не менше 28. З кожним роком необхідна тривалість стажу приростатиме на один рік, поки до 2028 не досягне 35 років. На цьому рівні вона зупиниться.

В Україні підвищили пенсійний вік: скільки років і який стаж потрібно мати пенсіонеру Фахівці підрахували, що через такі вимоги до стажу, вчасно (в 60 років) вийти на заслужений відпочинок зможуть лише 45% українців.

При цьому, якщо до 60 років не набрав потрібного стажу, то вдруге можна буде спробувати вийти на пенсію у 63 роки. В 63 вимоги щодо стажу менш жорсткі. Ще один етап, коли можна зробити спробу вийти на пенсію - 65 років. У 65 потрібно ще менше стажу. Так, у цьому році зможуть піти на пенсію 63-річні українці зі стажем від 18 до 28 років, а також 65-річні, які мають стаж від 15 до 18 років.

Звернемо увагу, що пенсійний вік для українців один з найнижчих в Європі. Багато наших сусідів йдуть на пенсію не раніше 63-65 років. Україна пішла шляхом, коли не вік, а наявність достатнього трудового стажу визначає можливість отримання пенсії. Чим більше стажу - тим раніше можна вийти на пенсію.

Нагадаємо, у 2021 році на українців чекає п'ять етапів підвищення пенсії. Перший з них уже стартував з 1 січня.

Раніше ми писали, що з 1 січня в Україні збільшили абонплату за газ для користувачів.