В Україні найближчим часом подорожчає хліб: пекар пояснив, чому це неминуче

Вже найближчим часом в Україні подорожчає хліб. Такою невтішною новиною поділився віце-президент Всеукраїнської асоціації пекарів Юрій Дученко, передає interfax.

В Україні найближчим часом подорожчає хліб: пекар пояснив, чому це неминуче - today.ua

Причин для зростання ціни на хлібобулочні вироби декілька, проте їх можна об'єднати в одну: ріст цін на усі компоненти, які складають собівартість хліба.

З початку нинішнього року на 40% подорожчала пшениця. Лише за вересень вона підскочила в ціні на 25%. Причина - поганий урожай. Це неминуче призведе до підвищення вартості борошна, а воно, у свою чергу, становить половину собівартості хліба. Крім того, з початку року в півтора рази дорожче стала соняшникова олія, а за останній тиждень майже на третину подорожчав цукор, ділиться подробицями ціноутворення Юрій Дученко.

В Україні найближчим часом подорожчає хліб: пекар пояснив, чому це неминуче Однак і це ще не все. На 20% від початку року стали дорожче енергоносії, логістичні послуги та, навіть, упаковка. Крім того пекарське обладнання, як і будь-яке інше, зношується і періодично вимагає заміни. А воно у нас в основному все імпортне. Отже, комплектуючі деталі для заміни потрібно купувати за валюту. А долар, між іншим, останнім часом неабияк додав у ціні.

Крім того, вплинуло на собівартість і запровадження карантинних заходів. Підприємства змушені витрачати додаткові кошти на антисептики, засоби індивідуального захисту, упаковку продукції, дооснащення виробничих ліній. А це все також гроші.

"При цьому постачальники не погоджуються на відстрочку платежів і працюють переважно за передоплатою, а для виробників хліба роздрібні мережі виставляють 30-денну відстрочку оплати", - ділиться проблемами один із головних пекарів країни.

Причому, якщо деякі ціни виросли з об'єктивних причин, то чому так різко підскочила ціна на цукор, невідомо. Для цього немає ніяких економічних причин, каже Юрій Дученко. Асоціація пекарів вже звернулася в Антимонопольний комітет, але яким буде його вердикт, невідомо.

Всі ці фактори неминуче призведуть до подорожчання хліба і товарів кондитерської групи. В першу чергу подорожчає хліб, а за ним "підтягнуться" й хлібобулочні вироби, а також товари кондитерської групи, вважає фахівець.

"Пекарський бізнес не спроможний вплинути на формування цін на пшеницю, логістику, енергоносії, які безпосередньо впливають на собівартість хліба", - зазначає Дученко.

Нагадаємо, раніше про майбутнє підвищення ціни на хліб розповів глава Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко. Він також вважає, що ціни на хлібобулочні вироби підвищуватимуться. Не виключено, що таке підвищення влада спробує відтягнути до проведення місцевих виборів. Однак після виборів ціни неминуче поповзуть угору.

ДЖЕРЕЛОinterfax
Ані Лорак розповіла, навіщо повернулася до Києва
Ані Лорак поділилася з шанувальниками своїми враженнями від візиту на батьківщину. Співачка вже кілька днів перебуває в українській столиці та, явно, ...
Українці можуть обмінювати валюту через термінали: у Нацбанку озвучили алгоритм
В Україні з'явилася можливість обміну валюти через банківські термінали. Поки що йдеться лише про обмін доларів на гривні. Дане рішення було прийнято ...
Яка доза алкоголю вбиває серце: вчені завершили 30-річне дослідження
Вчені з'ясували, скільки потрібно випити спиртного, щоб воно негативно вплинуло на роботу серця. Надмірне вживання алкоголю може призвести до фібриляц...
Володимир Остапчук розповів, хто винен у тому, що він не бачиться з дітьми
Володимир Остапчук розповів про особисте життя і розбіжності з колишньою дружиною, яка вже більше місяця не дозволяє ведучому бачитися з дітьми. Також...
ПриватБанк роздає клієнтам по 500 гривень при оплаті комуналки: як отримати гроші
ПриватБанк запустив нову акцію для своїх клієнтів. Власники карти Visa мають шанс отримати 500 гривень на оплату комуналки. Взяти участь в акції “Вдом...