В Україні зарплата населення зростає недостатніми темпами. Через це знижується купівельна спроможність більшості громадян. Протягом поточного року вона впала приблизно на 40%. Таку відчутну цифру назвав виданню golos експерт із соціальних питань Андрій Павловський.
Експерт підкріпив названу цифру міркуваннями. Він навів показник зростання цін на основні статті витрат українців - на продукти і комунальні послуги, і зіставив їх зі зростанням середньої зарплати по країні.
"За останній рік ціни на продукти виросли на 20%. Сталося рекордне зростання комунальних послуг на 57%, а доходи громадян при цьому зросли на 10%. Відповідно, купівельна спроможність українців за 2020 рік у порівнянні з 2019 роком знизилася на 40%", - констатував Андрій Павловський.
Переконатися на власні очі, що зарплата реально стала гальмувати купівельну спроможність, можна на простому прикладі, каже експерт.
Візьміть банкноту в 1000 гривень і підіть з нею в магазин. А потім зіставте, скільки ви могли купити на цю тисячу рік тому, і скільки зараз.
"Якщо можете купити менше, то реально ваша купівельна спроможність знизилася", - резюмував Павловський.
Нагадаємо, уряд все ж пообіцяв підняти зарплати медикам у 2021 році. Правда, обіцяних раніше 23 тисяч лікарям не дадуть, проте сказали, що зарплати піднімуть на 30%.