Жіночі вагони, які були запроваджені в Україні з кінця червня, вже завдали працівникам Укрзалізниці чимало головного болю. Замість спокою та умиротворення, яке вони мали привнести у пасажирські перевезення, конфліктів стало ще більше.
Про те, що відбувається на Укрзалізниці із жіночими вагонами, розповів у Facebook автор блогу "Залізні магістралі" Олег Васильєв.
Як з'ясувалося, ніхто не може заборонити чоловікам брати квитки до жіночих вагонів. І тут не йдеться про потенційних маніяків або тих, хто звик завжди йти наперекір громадській думці. Просто, якщо чоловік уже за 20 днів до поїздки не може купити квиток на поїзд, бо його немає, а в цей час у жіночому вагоні чимало вільних місць, ніщо його не зупинить від купівлі квитка у цей вагон.
"За Правилами перевезень залізничним транспортом провідник повинен допустити пасажира до проїзду на місці, вказаному у квитку. Якщо це місце у жіночому вагоні, то начальник поїзда складає акт і розміщує чоловіка в іншому вагоні", - пише блогер.
Популярні зараз
Сказати, що це ускладнило життя провідникам, а також самим чоловікам, яких неабияк помитарять, перш ніж знайдуть їм у поїзді місце, - означає нічого не сказати. До того ж, є загроза нарватися на невдоволення жінок, які купили квиток у жіночий вагон, і тут з'ясувалося, що у них під носом сиротливо сидить чоловік "на валізі", який чекає, коли його переведуть подалі від жіночих очей.
Отже, поки що це питання залишається не вирішеним. Є також проблема із сімейними поїздками. Деякі сім'ї купують квитки до жіночого вагона, щоби спокійно там облаштуватися на час поїздки. Але при цьому не всім іншим супутницям подобається присутність чужого чоловіка у вагоні. Тому, очевидно, поряд із жіночими потрібно створювати і сімейні купе.
Крім того, потрібно вирішити питання з автономією жіночих вагонів, оскільки не всім їхнім мешканкам подобається, коли через вагон "транзитом" проходять чоловіки. Зробити вагон більш-менш автономним можна, якщо розмістити його або на початку поїзда, або в його хвості.
"Технічно це можна зробити лише розмістивши такий вагон у голові чи хвості поїзда. Деякі жінки помилково вважають, що весь вагон в їхньому розпорядженні. Потім виникають непорозуміння, адже з одного вагона в інший проходять провідники чи пасажири чоловічої статі", - пояснив блогер.
Отже, поки ніякої перспективи для світлого майбутнього жіночих вагонів у поїздах Укрзалізниці немає. На сьогодні вони є лише на чотирьох маршрутах:
Харків – Львів;
Дніпро – Трускавець;
Київ – Ужгород;
Київ – Кривий Ріг.