Завдяки ринку газу, який тепер став доступним для споживачів, можна, змінивши постачальника, у кілька разів зменшити плату за спожитий газ. Тарифи на газ в усіх постачальників різні. Обираючи найбільш прийнятний для себе (очевидно, це той, що менший), споживачі можуть заощадити на платі за газ щомісячно чималу суму.
Зокрема, споживач на імя Андрій Іванченко похвалився у Facebook-спільноты "Платимо за газ менше!", як йому вдалося лише за один місяць заощадити майже 2 тисячі гривень на оплаті спожитого газу.
Йдеться, очевидно, про приватний будинок, який опалюється газом (судячи зі спожитого обсягу газу). Так от, за лічильником він спожив за грудень 2020 року 275 кубометрів газу. За тарифом на газ, що виставлений його облгазом, чоловік мав би сплатити 2444 гривні. Але він вчасно зметикував, де можна купити газ дешевше, і перейшов до іншого постачальника.
"За грудень 2020 року. Моє газове обладнання спожило 275 кубів газу для опалення та інших цілей. В цінах грудня мого Фірташгаззбуту це 2444 гривні. За грудень місяць я сплачу лише 530,87 копійок. В грудні без виникнення боргів, я сплачую на 1913 грн менше ніж був би мій платіж Фірташгаззбуту", - пише споживач.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Далі Андрій Іванченко ділиться власним досвідом, скільки часу йому довелося затратити на те, аби змінити постачальника на іншого, в якого значно менший тариф на газ, і тепер щомісяця не пити заспокійливе, отримуючи рахунок за спожитий енергоресурс.
"Для того щоб отримати цю вигоду я витратив один вечір у липні 2020 року для зміни постачальника газу. Звісно це підходить не всім багатьом цікавіше виходити на тарифний майдан та перекривати дорогу, ненавидіти і відмовлятися від пастки та загроз ринку. У мене все!", - резюмує чоловік.
Таким чином, споживач наглядно показав, що ринок газу працює, і що цим можна користуватися. Адже в усіх постачальників тарифи на газ різні. І завдяки зміні постачальника можна заощадити немалу суму.
Нагадаємо, українці також діляться між собою досвідом, коли краще переходити від одного постачальника до іншого: на початку чи в кінці місяця. Ті, хто вже це робив, кажуть, що це не принципово. Просто слід розрахуватися з попереднім постачальником і платити вже за рахунками нового.