У Мінсоцполітики зробили заяву щодо індексації пенсій у наступному році

Автор: Марченко Любов

Цьогоріч, незважаючи на війну, в країні відбулася індексація пенсій майже на 20%. Таким чином, середня пенсійна виплата виросла на 688,85 гривні. У планах уряду на наступний рік також закладено підвищення пенсій внаслідок індексації. Проте, чи вдасться її провести, наразі ніхто не скаже достеменно.

У Мінсоцполітики зробили заяву щодо індексації пенсій у наступному році  - today.ua

Таку заяву зробила в інтерв'ю одному з вітчизняних ЗМІ очільниця Мінсоцполітики Оксана Жолнович.

"Цьогоріч ми її зробили. Наступного року намагатимемося також, але складно сказати, що чекатиме нас на початку весни після ще однієї складної зими. Тому поки що плануємо, а життя покаже", - зазначила міністерка.

У 2023 році, попри повномасштабну війну і напружену економічну ситуацію, уряд знайшов можливість провести індексацію пенсій. Причому, через високий показник інфляції розрахункові пенсії громадян індексували на 19,7%. Завдяки цьому середня пенсія в Україні за перше півріччя 2023 року зросла на 688,85 грн і перетнула п'ятитисячний рубіж. Тепер її показник становить 5 311,44 грн.

Популярні зараз

У Міносвіти зробили заяву з приводу початку нового навчального року у школах

Росіяни готуються захопити ще два міста: бійці ЗСУ повідомили про наступ

Через підвищення податків українців чекає значне скорочення зарплат: на скільки менше будемо отримувати

Путін поспішає почати переговори з Україною через гостру проблему у Росії , - Загородній

Звісно, що виплати громадян зросли нерівномірно. У кого пенсія вища, той отримав і вищу індексацію – пропорційно розміру пенсії. Водночас, верхню межу індексації уряд обмежив 1500 гривнями. Тобто, навіть якщо за розрахунком виходило більше, понад півтори тисячі підвищення ніхто не отримав. Крім того, фактично не індексували пенсію тим, хто став пенсіонером упродовж останніх трьох років. Таким новоспеченим пенсіонерам додали лише по 100 гривень.

У Мінсоцполітики зробили заяву щодо індексації пенсій у наступному році

Отже, в середньому пенсії після цьогорічної індексації виросли таким чином:

  • При виплаті 2 100 гривень - підвищення на 420 гривень;
  • При виплаті 3 000 гривень - підвищення на 600 гривень;
  • При виплаті 3 500 гривень - підвищення на 700 гривень;
  • При виплаті 4 000 гривень - підвищення на 800 гривень;
  • При виплаті 5 000 гривень - підвищення на 1 000 гривень;
  • При виплаті 7 500 гривень - підвищення на 1 500 гривень.

Що буде з індексацією у 2024 році?

Цьогоріч темпи інфляції уповільнились. Але вона нікуди не поділась, і за підсумками року двохзначний показник інфляції все одно буде. Ймовірно, вона буде нижчою за минулорічну удвічі. І все ж, за таких умов пенсію потрібно індексувати. Тим більше, що законом передбачена щорічна індексація пенсій, каже Оксана Жолнович.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Водночас, закон дозволяє під час війни призупиняти індексацію. Але наразі в планах уряду вона є. Та чи буде закладена вона в бюджет наступного року, поки що невідомо. Це залежатиме від десятків чинників, які під час війни передбачити неможливо. Основні чинники – це перебіг подій на фронті, стан вітчизняної економіки та фінансова допомога партнерів.

Нагадаємо, українцям змінили механізм виплати пенсії за кордоном. Тепер ті пенсіонери, які отримували дома виплату через Укрпошту, зможуть і за кордоном її отримувати поштовими переказами.