Стало відомо, яку зарплату отримали прем'єр-міністр Денис Шмигаль та інші міністри за свою роботу в листопаді, повідомляє портал slovoidilo. Як з'ясувалося, у прем'єр-міністра – одна з найнижчих зарплат у Кабміні.
Денис Шмигаль одержав за листопад 43 667 гривень. Його платня, зазначають у Кабміні – традиційно одна з найскромніших серед вищих урядовців.
Серед міністрів найбільше отримала за листопад очільниця Мінсоцполітики Марина Лазебна. Її зарплата склала 158 933 гривні. Крім посадового окладу, до цієї суми увійшли також лікарняні і допомога на вирішення соціально-побутових питань.
Окрім Марини Лазебної, у листопадову трійку лідерів увійшли також міністр оброни Андрій Таран (148 605 грн) та в.о. міністра енергетики Юрій Бойко (116 867 грн). Понад сотню тисяч зарплати одержав також уже звільнений з посади міністра у справах ветеранів Сергій Бесараб (108 883 грн).
Популярні зараз
Найменше грошей дісталося за листопад віце-прем'єру Олексію Рєзнікову. Його зарплата склала лише скромні 18 715 гривень. Небагато, порівняно зі своїми колегами-міністрами, отримав також очільник міністерства охорони здоров'я Максим Степанов. Йому на зарплатну картку прийшло 37 875 гривень. Зовсім трохи вище оцінили в листопаді і працю очільника МВС Арсена Авакова: кабмінівському "старожилу" дісталося 38 020 гривень.
Понад половину міністрів одержали вищі зарплати, ніж їхній патрон Денис Шмигаль. Але зарплатний парадокс – не лише у цьому. Як з'ясувалося, деякі заступники міністрів одержують також вищу платню, ніж їхні безпосередні начальники.
Наприклад, заступник міністра юстиції Віталій Василик заробив за листопад 215 457 гривень. Не кепську зарплату одержав за листопад і його колега Сергій Орлов – 168 411 гривень. Заступниця голови МЗС Еміне Джапарова за минулий місяць одержала 145 661 гривню. Не прийшла додому із порожніми кишенями і заступниця міністра культури Світлана Фоменко (134 390 гривень).
Звісно, такі високі зарплати чиновників складаються не лише з їхнього посадового окладу. Дехто з них одержав ще й нарахування за листком непрацездатності, тобто за лікарняним. А оскільки хворіють наші чиновники багато і часто, то їм ще й дають гроші на оздоровлення, які теж дехто отримав у листопаді. Крім того, деяким дісталися певні суми для вирішення соціально-побутових питань.
Нагадаємо, з 1 січня мінімальна зарплата в Україні становитиме 6000 гривень. Ще одне чергове підвищення мінімалки, яке планувалося на липень, влада перенесла на грудень 2021 року – в бюджеті бракує грошей.