У “Слузі народу“ розповіли, чи може Україна прожити без кредитів МВФ

Автор: Марченко Любов

Україна не повинна робити ставку у своєму бюджеті на МВФ, однак без  співробітництва з Міжнародним валютним фондом нашій країні поки ніяк не обійтися. Таку думку висловила в ефірі одного з телеканалів депутатка від "Слуги народу" і недавня претендентка на крісло київського мера Ірина Верещук.

У “Слузі народу“ розповіли, чи може Україна прожити без кредитів МВФ - today.ua

Депутатка вважає, що свій бюджетний план на наступний рік Україна має формувати без врахування кредиту МВФ. Адже його може не бути.

"Ми маємо розраховувати свої бюджети, не враховуючи кошти МВФ, якщо ми говоримо про загальний фонд бюджету", - каже Ірина Верещук.

У “Слузі народу“ розповіли, чи може Україна прожити без кредитів МВФ

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Водночас Україна не може просто взяти і припинити будь-які стосунки з МВФ, адже є якісь кредитні зобов'язання,  які були взяті під певні гарантії. МВФ – не благодійна організація, і він добре дбає про безпеку виданих кредитів. Тому в будь-якому випадку все, що Україна заборгувала цьому фінансовому монстру, їй доведеться повернути.

Крім того, не так просто відмовитися й від подальших позичок у МВФ. І справа тут не лише в тому, що Україна нині, як ніколи, ослаблена економічно, і їй буде дуже важко без нового кредиту. Проблема значно глибша. Припинення співробітництва з МВФ одночасно означає й припинення кредитування від решти фінансових організацій. Адже саме співробітництво з МВФ є своєрідним маяком для інших фінансових структур, гарантією, що з цією країною можна мати справу.

 "МВФ це лише маяк, для Світового банку, для ЄБРР, для Європейського союзу, тобто це все звичайно взаємопов'язано", - переконана депутатка.

Та й без нового кредиту буде проблематично повертати ті борги, що вже маємо. Адже сьогодні Україна фактично бере кредити МВФ лише задля того, щоб повертати ті борги, які вже є. Тобто, з іншого боку нові кредити МВФ для нашої держави – це дорога в нікуди. Принаймні - наразі, поки великого економічного дива на горизонті не видно.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Тому в президента Зеленського та його влади зараз непросте завдання: вони мають знайти ресурси, щоби віддати те, що роками брали їхні попередники.

Нагадаємо, МВФ наполягає на продажі українських державних банків у приватні руки. Зокрема, йдеться про Ощадбанк, ПриватБанк, Укрексімбанк та Укргазбанк. МВФ наполягає, що в ці банки мають зайти іноземні власники.

Головне