Україна отримала фантастичні 3D-принтери, які дозволять друкувати запчастини до військової техніки у польових умовах

Автор: Марченко Любов

ЗСУ отримали від американських партнерів промислові 3D-принтери, на яких можна друкувати запчастини для військової техніки безпосередньо у польових умовах, тобто фактично на полі бою. Це дозволить українським військовим швидко замінювати зламані деталі та оперативно кидати полагоджену техніку знову в бій.

Україна отримала фантастичні 3D-принтери, які дозволять друкувати запчастини до військової техніки у польових умовах - today.ua

Про отримання українцями такої потрібної техніки повідомив Голос Америки.

На минулому тижні українські спеціалісти завершили курс навчання, який допоможе їм працювати з такою технікою. А трохи раніше, минулого місяця, 3D-принтери вже прибули в Україну. Отже, тепер у ЗСУ є і відповідна техніка, і навчені спеціалісти, які можуть працювати на цій техніці.

"Йдеться про принтер розміром із вантажівку, навчання на якому закінчили українці, і на ньому вони можуть друкувати всі свої запчастини", – повідомив помічник міністра оборони США з питань закупівель та утримання Вільям Ла Планте.

Популярні зараз

У 2025 році у всіх українських школярів буде безкоштовне харчування

В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович

У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Поява таких принтерів тепер дасть українцям велику перевагу у темпах ремонту військової техніки. Причому справа не лише у високій швидкості друку деталей, але й у тому, що тепер українці зможуть виготовляти ті запчастини до військової техніки, як раніше були недоступними за технологічними можливостями.   

Україна отримала фантастичні 3D-принтери, які дозволять друкувати запчастини до військової техніки у польових умовах

"Ви можете робити чудові речі за допомогою 3D-друку, не тільки через швидкість. Ви можете фактично виготовляти деталі, які не могли виготовити у звичайних умовах", – зазначив чиновник.

Водночас Ла Планте зауважив, що українці ще торік самостійно освоїли роботу на таких 3D-принтерах. Тобто вони вже торік почали виготовляти на них деталі, не маючи на таку роботу жодного дозволу. Отож, союзники допомогли українським умільцям юридично узаконити володіння інтелектуальною власністю партнерів.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Тож ми навели з цим лад, разом з іншими країнами. Тепер вони мають усі пакети технічних даних", – резюмував Ла Планте.

Нагадаємо, американські танки Abrams вже їдуть в Україну. Водночас, екіпажі, які керуватимуть цими танками, вже також завершують навчання. 

Головне