Україна отримала фантастичні 3D-принтери, які дозволять друкувати запчастини до військової техніки у польових умовах

ЗСУ отримали від американських партнерів промислові 3D-принтери, на яких можна друкувати запчастини для військової техніки безпосередньо у польових умовах, тобто фактично на полі бою. Це дозволить українським військовим швидко замінювати зламані деталі та оперативно кидати полагоджену техніку знову в бій.

Україна отримала фантастичні 3D-принтери, які дозволять друкувати запчастини до військової техніки у польових умовах - today.ua

Про отримання українцями такої потрібної техніки повідомив Голос Америки.

На минулому тижні українські спеціалісти завершили курс навчання, який допоможе їм працювати з такою технікою. А трохи раніше, минулого місяця, 3D-принтери вже прибули в Україну. Отже, тепер у ЗСУ є і відповідна техніка, і навчені спеціалісти, які можуть працювати на цій техніці.

"Йдеться про принтер розміром із вантажівку, навчання на якому закінчили українці, і на ньому вони можуть друкувати всі свої запчастини", – повідомив помічник міністра оборони США з питань закупівель та утримання Вільям Ла Планте.

Поява таких принтерів тепер дасть українцям велику перевагу у темпах ремонту військової техніки. Причому справа не лише у високій швидкості друку деталей, але й у тому, що тепер українці зможуть виготовляти ті запчастини до військової техніки, як раніше були недоступними за технологічними можливостями.   

Україна отримала фантастичні 3D-принтери, які дозволять друкувати запчастини до військової техніки у польових умовах

"Ви можете робити чудові речі за допомогою 3D-друку, не тільки через швидкість. Ви можете фактично виготовляти деталі, які не могли виготовити у звичайних умовах", – зазначив чиновник.

Водночас Ла Планте зауважив, що українці ще торік самостійно освоїли роботу на таких 3D-принтерах. Тобто вони вже торік почали виготовляти на них деталі, не маючи на таку роботу жодного дозволу. Отож, союзники допомогли українським умільцям юридично узаконити володіння інтелектуальною власністю партнерів.

"Тож ми навели з цим лад, разом з іншими країнами. Тепер вони мають усі пакети технічних даних", – резюмував Ла Планте.

Нагадаємо, американські танки Abrams вже їдуть в Україну. Водночас, екіпажі, які керуватимуть цими танками, вже також завершують навчання. 

ДЖЕРЕЛОmind.ua