Українців, що працювали у шкідливих умовах, позбавлять права на дострокову пенсію

Автор: Марченко Любов

Дострокова пенсія для людей, які тривалий час працювали у шкідливих умовах, може залишитися в минулому. Так станеться, якщо Верховна Рада відмовиться приймати законопроект – непопулярний з точки зору роботодавців. Про нюанси запропонованого закону розповіла міністр соціальної політики Марина Лазебна.

Українців, що працювали у шкідливих умовах, позбавлять права на дострокову пенсію - today.ua

Нині в Україні діє закон, відповідно до якого люди, що працюють тривалий час у шкідливих або важких умовах, мають право на дострокову пенсію. При цьому з моменту виходу на заслужений відпочинок виплати їм здійснює Пенсійний фонд, однак йому ці гроші мають компенсувати роботодавці, в яких людина працювала на шкідливій роботі.

Але сьогодні в Україні ця норма закону майже не діє. Тобто, люди, які мають на це право, все ж виходять на дострокову пенсію, але підприємства за них додаткових грошей у Пенсійний фонд майже не сплачують.

"За 16 років накопичилися великі борги підприємств перед Пенсійним фондом: з 10 підприємств тільки два відшкодовували пільгові пенсії, вісім не відшкодовували", - каже Марина Лазебна.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Українців, що працювали у шкідливих умовах, позбавлять права на дострокову пенсію

Тепер, за новим законопроектом, підприємців хочуть зобов'язати щомісяця платити за кожного працівника, який трудиться у шкідливих умовах.

"Замість цього – просто плати більше ЄСВ…За адміністративний персонал підприємство сплачує 22 відсотки, а за персонал, який працює у шкідливих умовах, сплачуватиме 37 відсотків - 22 відсотки плюс 15 відсотків, або 29 відсотків - 22 відсотки плюс 7 відсотків", - розкриває міністр нюанси запропонованого законопроекту.

При цьому людям, які молодші за 35 років, ці додаткові відрахування відразу надходитимуть на особисті накопичувальні рахунки, які будуть відкриті у недержавних пенсійних фондах. А вже надалі вони самі вирішуватимуть, чи вийти їм на дострокову пенсію, чи забрати ці виплати згодом.

Лазебна каже, що цей законопроект був підготовлений за указом президента.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Я не знаю, чи підтримається документ парламентом. Але якщо ніхто нічого не зробить, через деякий час у людини, яка відпрацювала у важких та шкідливих умовах, право виходити на дострокову пенсію можуть просто забрати", - попереджає міністр.

Нагадаємо, з 1 січня мінімальна пенсія для громадян віком від 65 років становитиме 2400 гривень. Однак ця норма поширюється лише на пенсіонерів, які мають відповідний трудовий стаж: жінки – не менше за 30 років, чоловіки – не менше за 35.

Головне