Гривня на початку цього тижня почала зміцнюватися. Підвищений попит на іноземну валюту з боку українців спричинив помірне зростання курсу в другій половині минулого тижня. Банкір Ганна Золотько розповіла, чи продовжиться ця тенденція в середині вересня.
За словами Золотько, минулого тижня українці щодня купували на 10 – 14 мільйонів доларів більше, ніж продавали. Попит на валюту зріс, тоді як усе літо ситуація була зворотною.
Банкір вважає, що причини такого ажіотажу здебільшого психологічні. У міру наближення осені та посилення побоювань серед населення щодо енергетичної безпеки взимку попит на іноземну валюту як інструменту зберігання, так і ресурсу для закупівлі специфічного енергетичного обладнання почав зростати.
Те, що банки в кінці серпня запустили продаж валюти онлайн в межах ліміту 50 тисяч гривень на місяць за зниженим курсом, також вплинуло на підвищення попиту серед населення. За тиждень до переліку фінустанов, що пропонують такий сервіс, приєдналися ще 5 банків. Це посилює тиск на готівковий ринок.
Популярні зараз
Зеленський зробив заяву про втрати ЗСУ у війні з Росією
Українців, які отримають “1000 грн Зеленського“ за кордоном, змусять повернути гроші
Зеленський готовий запросити Росію на другий Саміт миру
Десятки тисяч українських домогосподарств отримають грошову допомогу від ЄС
Вартість американського долара у готівковому сегменті протягом цього тижня коливатиметься в межах 37,5 – 38,1 гривні за долар. Станом на понеділок, 11 вересня, курс купівлі долара в банках становить в середньому 37,5 грн, а продажі – 38,1 грн за дол. Обмінники сьогодні купують долар у середньому за 37,47 грн, а продають за 38,12 гривні .
Раніше повідомлялося, що експерти різко змінили прогноз курсу долара на кінець 2023 року.