Яким буде курс долара у середині вересня: банкір розповіла, чи варто чекати подорожчання валюти

Автор: Лобанова Єлизавета

Гривня на початку цього тижня почала зміцнюватися. Підвищений попит на іноземну валюту з боку українців спричинив помірне зростання курсу в другій половині минулого тижня. Банкір Ганна Золотько розповіла, чи продовжиться ця тенденція в середині вересня.

Яким буде курс долара у середині вересня: банкір розповіла, чи варто чекати подорожчання валюти - today.ua

За словами Золотько, минулого тижня українці щодня купували на 10 – 14 мільйонів доларів більше, ніж продавали. Попит на валюту зріс, тоді як усе літо ситуація була зворотною.

Банкір вважає, що причини такого ажіотажу здебільшого психологічні. У міру наближення осені та посилення побоювань серед населення щодо енергетичної безпеки взимку попит на іноземну валюту як інструменту зберігання, так і ресурсу для закупівлі специфічного енергетичного обладнання почав зростати.

Те, що банки в кінці серпня запустили продаж валюти онлайн в межах ліміту 50 тисяч гривень на місяць за зниженим курсом, також вплинуло на підвищення попиту серед населення. За тиждень до переліку фінустанов, що пропонують такий сервіс, приєдналися ще 5 банків. Це посилює тиск на готівковий ринок.

Популярні зараз

У Міносвіти зробили заяву з приводу початку нового навчального року у школах

Через підвищення податків українців чекає значне скорочення зарплат: на скільки менше будемо отримувати

Росіяни готуються захопити ще два міста: бійці ЗСУ повідомили про наступ

Тариф на електроенергію зросте до 4,80 грн: українцям встановлять ліміт у 100 кВт-год

Яким буде курс долара у середині вересня: банкір розповіла, чи варто чекати подорожчання валюти

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Вартість американського долара у готівковому сегменті протягом цього тижня коливатиметься в межах 37,5 – 38,1 гривні за долар. Станом на понеділок, 11 вересня, курс купівлі долара в банках становить в середньому 37,5 грн, а продажі – 38,1 грн за дол. Обмінники сьогодні купують долар у середньому за 37,47 грн, а продають за 38,12 гривні .

Раніше повідомлялося, що експерти різко змінили прогноз курсу долара на кінець 2023 року.