За тиждень Нацбанк продав майже мільярд доларів валютного резерву: гривня вже давно не була така близька до обвалу

За тиждень, що минув, НБУ продав на міжбанку 873,11 млн доларів. Тобто, валютний резерв Нацбанку "схуд" відразу майже на мільярд доларів. З початку року Нацбанк ще не здійснював за один тиждень таких потужних доларових вливань у валютний ринок. Це допомогло гривні встояти. Але небезпека для неї усе ж зберігається.

За тиждень Нацбанк продав майже мільярд доларів валютного резерву: гривня вже давно не була така близька до обвалу - today.ua

Сплеск "народної любові" до долара стався через засідання Правління НБУ, якого всі чекали із побоюванням, пише racurs.

Адже Нацбанк останнім часом регулярно лякає українців скасуванням фіксованого курсу долара, а отже, всі намагаються встигнути в останній момент прикупити дешевого долара.

Так і вийшло, що для того, аби вгамувати легку нервозність на міжбанку і не дати їй перерости у паніку, НБУ був змушений робити щедрі доларові вливання. Таким чином, за минулий тиждень Нвцбанк продав 873,1 млн доларів, що відразу на 570,37 млн доларів більше, ніж попереднього тижня.

За тиждень Нацбанк продав майже мільярд доларів валютного резерву: гривня вже давно не була така близька до обвалу

Зрештою засідання Правління НБУ відбулося. Нацбанк прогнозовано знизив облікову ставку до 20% та заодно запровадив певні послаблення на валютному ринку. Втім, ці послаблення до тектонічних зрушень у ціноутворенні не призведуть. Фіксований курс долара залишається, і поки що Нацбанк не ризикує його відпустити у "вільне плавання".

Отже, учасники валютного ринку заспокоїлись, ажіотаж стих, і гривня встояла. Але всі учасники ринку залишаються на "бойовому чергуванні". Адже на прес-конференції топ-менеджери НБУ пообіцяли, що вже найближчим часом зроблять дієві кроки до плаваючого курсу.

Нагадаємо, у перший день нового тижня долар усе ж трохи подорожчав.

ДЖЕРЕЛОracurs.ua