В Україні розширили програму "єОселя". З 1 серпня іпотека за пільговою річною ставкою 7% доступна для всіх громадян, які не мають житла.
Кредити на квартири можна оформити через державну платформу "Дія". У Міністерстві економіки України повідомили, що перший внесок має становити 20% загальної вартості житла, а термін кредитування – до 20 років.
У 2022 році доступну іпотеку запустили для військовослужбовців, правоохоронців, медиків, вчителів та науковців. З 1 серпня її пропонують усім українцям, які не мають власного житла.
Умови програми "єОселя"
Кредити за програмою видають державні та комерційні банки-партнери, зокрема ПриватБанк, Ощадбанк, Укргазбанк, Глобус Банк та Sky Bank. У ній можуть взяти участь громадяни віком від 18 років до 70 років. Вони повинні бути платоспроможними, не фігурувати в списках санкцій, не мати свого житла або воно повинно знаходитися в зоні бойових дій або на тимчасово окупованій території.
Популярні зараз
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Претенденти на іпотеку не повинні брати участь в інших програмах забезпечення житлом
Також встановлені вимоги до нового житла. Квартира має перебувати на території, яку контролює Україна, мати площу з розрахунку 52,5 кв. м на 1 особу + 21 кв. м на кожного "додаткового" члена сім'ї (дружини та діти, які проживають із заявником).
Житло в обласних центрах має бути новим або зданим в експлуатацію не більше десяти років тому.
Вартість житла не повинна перевищувати середню вартість будівництва по регіонах України та помножену на:
- 2 – для обласних центрів і населених пунктів, що розташовані на відстані до 15 км від обласних центрів, міст із населенням понад 300 тис. осіб;
- 2,5 – для Києва, Львова, Дніпра, Харкова та Одеси;
- 1,75 – для міст із населенням від 100 до 300 тис. осіб;
- 1 – для інших населених пунктів.
Вказано, що у випадку, якщо площа житла або вартість квадратного метра перевищує певні умови програми, різниця покриватиметься за рахунок початкового внеску.
Як оформити іпотеку
Учасники програми мають подати заявку через "Дію". Далі слід вибрати пропозицію від банків, пройти перевірку даних, вибрати житло та надати банку необхідні документи, після чого укласти договір купівлі-продажу та договір з банком. Кредитні кошти перераховуватиме банк на рахунок продавця нерухомості.
Виплачувати іпотеку можна двома способами:
- місячний платіж складається з платежу постійного тіла кредиту та відсотків, які щорічно зменшуються на залишок заборгованості;
- щомісячно однаковими сумами - сплачувати відсотки, а потім тіло кредиту.
Раніше повідомлялося, що українські банки масово відмовляють клієнтам у дешевій іпотеці.