Між Україною і МВФ виникли серйозні проблеми: «Можливість отримати транш втрачена»

Міжнародний валютний фонд незадоволений Україною, а точніше вирішенням тих завдань, які перед нею були поставлені в рамках програми кредитної допомоги на розвиток економіки. Подробиці патової ситуації розповів глава Нацбанку України Кирило Шевченко.

Між Україною і МВФ виникли серйозні проблеми: «Можливість отримати транш втрачена» - today.ua

За словами керівника НБУ, під час спілкування з комісією МВФ у офіційного Києва виникли нові серйозні проблеми. Йдеться про витратні статті держбюджету, які вирішено було фінансувати з Фонду боротьби з COVID-19. При цьому, з боку Нацбанку всі вимоги МВФ для отримання нового траншу були виконані.

«Зараз тривають обговорення наших партнерів в МВФ з Мінфіном і Мінекономрозвитку навколо декількох ключових бюджетних показників. Зокрема, за рівнем доходів, розміру дефіциту бюджету і його фінансування. Ми розуміємо, що в середньостроковій перспективі бажано було б звузити дефіцит бюджету в 2-3% від ВВП, але в нинішніх умовах, коли економіка страждає від кризи, це дуже важко. Також одне з дискусійних на сьогодні питань, наскільки я знаю, це питання витрат держбюджету з Фонду боротьби з COVID-19», - пояснив ситуацію, що виникла, Кирило Шевченко.Між Україною і МВФ виникли серйозні проблеми: «Можливість отримати транш втрачена» Крім того, раніше заступник глави Національного банку Дмитро Сологуб поінформував громадськість, що Україна вже втратила можливість отримати два транші від МВФ до кінця 2020 року. На даний момент боротьба йде за всього лише один кредитний транш. У той же час, експерти Morgan Stanley стверджують, що до кінця поточного року Україна не отримає грошей від МВФ.

Нагадаємо, раніше фінансовий аналітик і екс-глава ради директорів Morgan Stanley Asia Стівен Роуч оприлюднив прогноз, згідно з яким до кінця 2021 року на американську валюту чекає крах.